Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Nahý Daniel Radcliffe a další: 7 zajímavostí ze snímku Harry Potter a Relikvie smrti

Nahý Daniel Radcliffe a další: 7 zajímavostí ze snímku Harry Potter a Relikvie smrti
Zdroj: csfd
+ Dalších 15 fotografií
kouzelný svět
Harry Potter a Relikvie smrti jsou posledním, dvoudílným filmem ze série o mladém čaroději. Začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit Voldemortovy viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe, a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. I tento snímek skrývá spoustu zajímavostí.

Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Z mladého čaroděje se stala lovná zvěř a z pohádky se stalo drama. I tak dramatický snímek, jako je předposlední film o Harrym Potterovi, si dokázali herci a tvůrci zpříjemnit skvělými žertíky.

7 zajímavostí

1) Při natáčení filmu se filmaři rozhodli udělat si legraci z Daniela Radcliffea a do londýnské kavárny, kam se přijdou Harry, Ron a Hermiona přeskupit, pověsili na nástěnku plakát na hru „Equus“ (Daniel se v ní svlékl) s Radcliffem v plné jeho kráse.

2) Ve škole čar a kouzel v Bradavicích hořelo, požár vznikl kvůli pyrotechnice, která se používala ke speciálním efektům. Oheň zničil část kulis a rekvizit. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, a tak nebyla ani ohrožena premiéra prvního dílu.

3) Pro natáčení byl postaven dům z lastur, na který se jich muselo ručně připevnit okolo 1600.

4) Za první víkend promítání film v českých kinech navštívilo rekordních téměř 250 000 diváků.

5) Sophie Thompson, která hraje Mafaldu Hopkirkovou, je sestra Emmy Thompson, jež hrála profesorku Trelawneyovou ve třetím a pátém dílu série.

6) Domhnall Gleeson, který hraje Billa Weasleyho, je synem Brendana Gleesona, který si zahrál Alastora Moodyho.

7) Daniel Radcliffe nastydl poté, co během natáčení pobýval hodiny v bahně a špíně.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy