Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Náhlá smrt: Odešel veterán Jaroslav Mevald (†39), nositel Medaile Za hrdinství

O jeho smrti informoval na svém Twitteru ministr obrany Martin Stropnický.
Ve věku 39 let zemřel český veterán Jaroslav Mevald. Za hrdinství, které prokázal v Afghánistánu v boji, dostal od prezidenta před třemi lety medaili. Na sociálních sítích o jeho smrti informoval ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

„V předvečer Dne veteránů nás ve věku 39 let náhle opustil Jaroslav Mevald, novodobý veterán a nositel Medaile Za hrdinství. Čest jeho památce!“ sdělil na Twitteru Stropnický. „Bohužel vám musíme oznámit, že nás opustil náš kamarád Jaroslav Mevald. Upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým. Nikdy na tebe nezapomeneme a navždy budeš v našich srdcích,“ uvedli na Facebooku kolegové z jednotky, ve které Mevald sloužil.

V létě roku 2014 v Afghánistánu zahynuli čtyři čeští vojáci a pátý zemřel později v nemocnici. Stalo se tak poté, co na jednotku zaútočil sebevražedný atentátník. Několik dní po tomto střetu byla napadena i jednotka, ve které sloužil Jaroslav Mevald.

Mevalda zasáhla protitanková střela a utrpěl těžká zranění včetně poranění hlavy. Přesto opětoval palbu a kryl své kolegy.

Související články

Další články