Co se přesně stalo 20. září 2014 v bytě v pražských Letňanech? Policie tvrdí, že třiadvacetiletá dívka se zde najednou sama od sebe ubodala. Patologové spočítali 13 bodných ran. Tři byly smrtelné a šly přímo do srdce – psali jsme ZDE.

Odborníci vylučují, že dívka mohla spáchat sebevraždu. Přesto policie přesně takto případ uzavřela. A dál se nechtěla s nikým bavit. Tento přístup kriminalistů nesla špatně Anetina matka. Rozhodla se, že bude bojovat za pravdu a pokusí se zjistit, co se osudnou noc stalo.

Díky její silné vůli a také díky investigativní práci novináře Josefa Klímy (a také kvůli mnoha článkům, které vyšly na portálech eXtra.cz, aktualne.cz, expres.cz, Blesk.cz či TN.cz) se případ znovu otevře.

Poslanci rozhodli, že případ bude znovu přezkoumán. „V některých oblastech toho případu postupovala policie laxně a fádně, dokonce bych řekl, že se někteří policisté chovali nevhodně,“ uvedl poslanec Stanislav Huml pro web aktualne.cz.

Generální inspekce bezpečnostních sborů nechá případ přezkoumat. Panují obrovské pochyby o tom, jak vyšetřování probíhalo. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčové nechá případ znovu otevřít.

V bytě, kde Aneta podle policie spáchala sebevraždu, totiž byly nejméně dvě další osoby. A to tam mohla být i osoba další!

Tohle vyšetřování policie prostě nezvládla a je dobře, že bude případ znovu přezkoumán. Možná se dočkáme spravedlnosti.

Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín se také sejde s matkou Anety R. Spolu pak proberou, proč policie některé svědky vůbec nevyslechla a kam zmizelo Anetino srdce.

„Pokud tam jsou nějaké otazníky, protože evidentně jsou, je v zájmu policie samotné, aby to vyjasnila. A kvůli tomu, že jedním z podezřelých byl bohatý pán, je v zájmu policie, aby znovu prošetřila, zda se tady něco nezametá,“ uvedl poslanec Martin Lank.

Kdo je tím bohatým pánem? Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o bohatého podnikatele Ahmada. Právě ten od začátku případu tvrdil, že Aneta se ubodala sama.

A policie (případ vyšetřoval Jan Ušelík a jeho tým) tohle tvrzení okamžitě akceptovala a nezjišťovala, zda to nemohlo být jinak…