Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Na veřejné přednášce útočník ubodal syna bývalého prezidenta. Lékař Fritz von Weizsäcker zemřel

Zdroj: Twitter
německo v šoku
Obrovská tragédie se stala na veřejné přednášce na klinice v Berlíně. Neznámý útočník pobodal řečníka, kterým měl být syn bývalého německého prezidenta Richarda von Weizsäckera. Lékař Fritz von Weizsäcker zemřel i přes rychlou pomoc. Podle německých médií není znám motiv útočníka. Útočník měl napadnout ještě dalšího muže, který se snažil bránit syna prezidenta.

Na veřejné přednášce v Berlíně došlo k útoku, při kterém vážným zraněním podlehl syn bývalého německého prezidenta Richarda von Weizsäckera. Lékař Fritz von Weizsäcker zemřel i přes rychlou první pomoc zdravotníků.

Berlínská policie o útoku informovala na Twitteru s tím, že podezřelého muže z útoku zadržela. List Der Tagesspiegel napsal, že útočník von Weizsäckera ubodal nožem. Podle agentury DPA se devětapadesátiletého muže snažil chránit policista z publika, který skončil s vážnými poraněními.

Útok na lékaře, se odehrál před sedmou hodinou večerní a podle policie prozatím není znám motiv. Veřejné přednášky se zúčastnilo zhruba dvacet lidí, ze kterých nebyl nikdo další zraněn.

Související články

Další články