Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Na Primě z nás dělají šašky: Nová Talkshow Geni a Míši je vykradený norský hit, náhoda neexistuje!

Zdroj: archiv FTV Prima
+ Další 2 fotografie

Když něco neumíš vymyslet sám, prostě opiš a snaž se to udělat, jak nejlépe to jde. Tímto heslem se poslední dobou, jak se zdá, inspirují hlavně české televize a vůbec všichni, kdo by rádi u nás dělali humor.

Zahraniční nápad a scénky si přivlastnili Viral Brothers (dost uboze, musíme dodat), Malou Velkou Británii zase Pečený sněhulák (ještě ubožejší). Partička je jasná snad všem, kdo se trochu zajímají o svět kolem sebe, protože originální pořad Whose Line Is It Anyway se vysílá ve světě od roku 1988.

A u něj ještě chvíli zůstaneme. Michal Suchánek a Richard Genzer společně s Ondřejem Sokolem, s nímž účinkovali v Partičce, dostali na Primě prostor ve své vlastní talkshow, která, upřímně řečeno, není úplně špatná a jeden se i zasměje, ale mrzí nás, že Prima si myslí, že je český divák normální tupoň bez přípojky k internetu.

Vy všichni znáte, i když to možná nevíte, duo Ylvis. Říkáme to s jistotou, neboť pokud jste letos ještě neslyšeli hit What Does The Fox Say, žijete coby mimozemská forma života v kameni a vědci vás teprve objeví. Ylvis jsou dva bratři - Bård a Vegard Ylvisåkerovi a mají v Norsku už deset let svou talkshow nazvanou I kveld med Ylvis, něco jako Dnes večer s Ylvisem.

A právě pro tuhle show skládají svoje nesmyslné písně, které se pak omylem stávají hitem. A přestože Ylvis existuje už od roku 2003, Evropa a zbytek světa je objevil v roce 2013, to právě díky liščí pecce. A Prima objevila svou inspiraci pro Talkshow Geni a Míši.

Pokud někdo z TV Norge naladí naši českou stanici, asi zvedne telefon a zavolá podnikovému právníkovi. Studio jakoby tomu norskému z oka vypadlo, dramaturg se ani neobtěžoval vyměnit za moderátory motiv nočních světel velkoměsta. Dvě hlavní hvězdy - Geňa a Míša - a třetí netáhlo Ondřej Sokol do party. U Ylvisů jim tohle kolo u vozu dělá jejich kamarád Calle Hellevang-Larsen. Červený závěs, kudy se vstupuje na scénu, ke každému tématu večera jedna nebo dvě hrané scénky právě před tímto závěsem.

Protírali jsme si oči jako diví.

Jediný rozdíl tu ale přeci jen je. Když začíná I kveld med Ylvis, bratři Ylvisåkerovi do studia vtančí. Tady se to zatím neděje, nejspíš proto, že Suchánek to neumí (dáváme mu dva měsíce). A jestli nám nevěříte, pusťte si v neděli televizi a vedle nechte jet na svém notebooku norskou populární talkshow z YouTube. Takhle nějak asi vypadá paralelní vesmír.

České stanice obecně chtějí strašně moc vysílat pro mladou cílovku, ale to se jim nikdy nepovede, když jí nepředloží originál, ale budou tvrdohlavě zatloukat vykrádačky a kopie. Zlatá éra údivů nad "neotřelým konceptem" u českých diváků skončila někdy na konci tisíciletí, když většina z nich zjistila, že tenhle "boží pořad" existuje ve světě už asi dvacet let.

Dneska vyhraje jenom ten, kdo si vymyslí něco vlastního.

Související články

Další články