Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Na Manhattanu v New Yorku explodovala bomba, na místě je nejméně 29 zraněných! Policie nalezla tlakový hrnec plný hřebíků

Na Manhattanu explodovala bomba. Vedle v ulici našli tlakový hrnec plný
hřebíků.
+ Další fotografie
Američtí vyšetřovatelé zjišťují příčiny výbuchu, který v centru New Yorku zranil 29 lidí. Zatím neznámá výbušnina explodovala ve čtvrti Chelsea na Manhattanu ve večerních hodinách místního času. Policisté a agenti FBI uzavřeli oblast kolem místa incidentu a začali prohledávat okolní bloky. O několik ulic dál později objevili i podezřelý balíček, který byl podle aktuálních informací napojen dráty na mobilní telefon. Jedná se zřejmě o tlakový hrnec plný hřebíků.

Podle prvních informací nelze vyloučit, že mohlo jít i o teroristický čin. Starosta New Yorku Bill de Blasio uvedl, že se pravděpodobně jedná o úmyslný čin.

Nejméně 29 lidí utrpělo zranění, na místě naštěstí nejsou oběti na životech.

Policisté uvedli, že o ulici vedle našli podezřelý balíček (snad tlakový hrnec) napojený na mobilní telefon. Tlakový hrnec byl podle prvních informací naplněný hřebíky.

Televize CNN uvedla, že výbuch na Manhattanu způsobila nálož umístěná v popelnici nebo poblíž ní.

Útok v městě St. Cloud má islamistické pozadí

S nárůstem násilí se potýkají celé Spojené státy. Nejméně 8 zraněných si vyžádal útok v nákupním středisku v americkém státě Minnesota, kde neznámý muž v sobotu napadl nožem přítomné. Informovala o tom v neděli agentura AP. Incident ve městě St. Cloud ukončil policista, který zastřelil útočníka – ten podle agentury AP provolával slávu Alláhovi.

Mohlo by vás zajímat

Další články