Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Na jihu Čech se srazily dva vlaky! 14 zraněných včetně malých dětí

Zdroj: Profimedia
Srážka vlaků nastala ve čtvrtek dopoledne, kdy se na jihu Čech srazily dva vlaky. Celkem ve vlaku cestovalo 50 lidí včetně dětí. 14 lidí bylo zraněno a následně byl kvůli tomu přerušen provoz. Ze skupiny dětí, která vlakem také jela, bylo jedno zraněno středně těžce .

V součtu 14 cestujících se zranilo při nehodě dvou vlaků. Stalo se tak ve čtvrtek před devátou hodinou ranní u obce Mříč. "Dnes 3. 5. 2018 se v 8.45 hodin mezi Křemží a Boršovem nad Vltavou na Českokrumlovsku srazil osobní vlak jedoucí z Volar do Českých Budějovic s osobním vlakem, který jel z Českých Budějovic do Černého kříže. Dle prvotních informací bylo při mimořádné události zraněno 6 osob a škody na drážních vozidlech se předpokládají v hodnotě 6 miliónu korun. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku mimořádné v místě jejího vzniku. Podrobnosti zjišťujeme. Provoz na trati je přerušen," uvedla drážní inspekce

Viník nehody je pravděpodobně jeden ze strojvedoucích, který vjel na koleje, i přesto, že neměl. Někteří cestující na tom byli zle. "Čtyři utrpěli středně těžká zranění a deset lehká. Mezi zraněnými jsou i tři děti z mateřské školy. Jedno má středně těžké poranění. Pacienty jsme převezli do českobudějovické a českokrumlovské nemocnice," řekla idnes.cz mluvčí záchranářů Petra Kafková. V českobudějovické nemocnici je sedm pasažérů, ostatní jsou v nemocnici v Českém Krumlově.

Související články

Další články