Na tuhle lapálii Australan Dylan Thomas jen tak nezapomene.

Jedenadvacetiletý mladík si vyrazil s přáteli na exotický ostrov Bali užít si prázdniny. Poslední víkend pobytu ale objevil na svém břiše v místě, kde měl jizvu po nedávné operaci slepého střeva, podivnou červenou linku, která jizvu kopírovala a natékala.

Zdejší lékaři na klinice pro cizince mládence uklidnili, že ho asi něco štíplo, a odkázali ho na mast. Dylanovi se ale nezdály noční změny, kdy mu postižené místo začalo postupně neúměrně natékat a měnit tvar.

Vyhledal proto dermatologa a nestačil se divit, když lékaři objevili pod jeho kůží tropického pavouka, který mu byl následně živý vyndán z břicha poté, co se zřejmě dostal dovnitř v noci přes jizvu po operaci apendixu.

Potvůrku teď zkoumají vědci, aby vyloučili možnost, že se Dylan něčím nakazil, a taky je moc zajímá, který druh je ochoten hnízdit v těle savce.

„Bylo hodně těžké mě uklidnit a vystrašený jsem pořád. Byla to skutečně bizarní zkušenost s něčím, co bylo živé několik dnů v mém těle,“ chvěje se ještě teď Dylan a vy si dávejte po operaci slepáku bacha na to, co vám leze po nocích po místnosti.