Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Myslíte si, že trpíte syndromem vyhoření? Tady je 8 nejčastějších příznaků

Člověka, který trpí syndromem vyhoření, přestane všechno bavit a ztratí
pro cokoli motivaci.
Syndrom vyhoření je něco, co nikdo nechce zažít. Může ale potkat každého z nás. Člověka tak práce může přestat bavit, chodí do ní s odporem, je na všechny alergický a neví, co se sebou.

Nejvíce náchylnými jsou ty profese, kde člověk pracuje s lidmi. Takže tímto syndromem nejvíce trpí lékaři, zdravotní sestry, psychologové a psychoterapeuti, sociální pracovníci a učitelé. U těchto profesí je ale zároveň syndrom vyhoření docela nebezpečný. Člověk si připadá naprosto vyčerpaný a neví kudy kam. Jaké jsou nejčastější příznaky?

1. Výbušnost

Vytočí vás každá prkotina a jednáte impulzivně. Míváte nepřiměřené zkratkovité reakce. Ostatní z vás šílí a bojí se na vás promluvit. Tak to je asi někde chyba.

2. Lhostejnost

Býváte apatičtí a neteční. Utlumují se vaše zájmy a reakce. Jste naprosto pasivní a nic vás nezajímá.

3. Pocit vyčerpání

Nechce se vám ani vstávat z postele, abyste došli do práce. Nejraději byste celý den prospali a vůbec na to nemá vliv počasí ani den v týdnu.

4. Náladovost

Střídá se vám nálada jako na houpačce? Pokud jste jednou veselí a podruhé smutní nebo naštvaní, může to také souviset se syndromem vyhoření.

5. Nervozita

Cítíte, že máte neustále úzkost a duševní neklid. Často vám je špatně a pořád řešíte jen práci.

6. Konflikty

Všichni vám lezou na nervy a nejraději byste se někam zavřeli a dlouho nevylézali. Nejste schopni s nikým normálně komunikovat, a tak se raději všem vyhýbáte. Nebo se naopak pořád s někým hádáte.

7. Odpor

Nic vás nebaví, jen na to pomyslíte a osypete se. K čemukoli, co musíte udělat, cítíte odpor a raději byste si lehli do postele a jenom spali.

8. Ztráta motivace

Práce vám nic neříká, nic vás nenaplňuje a nebaví. I to, co jste dělali dříve rádi, teď děláte jenom, že musíte.

JSTE NESPOKOJENÍ SE SVOU PRACÍ? TAK SI NAJDĚTE JINOU – NABÍDKA PRACOVNÍCH MÍST JE ZDE.

Související články

Další články