Jste mladí, krásní, neohrožení, svět vám leží u nohou a vy si můžete dělat, co se vám zachce?

Bod zlomu prý ale nastává někdy kolem 25. roku, protože v tu chvíli začne váš organismus stárnout, ať si to připouštíte, nebo ne. Na těchhle 9 věcí byste proto měli hodně rychle zapomenout, pokud už nějaký ten pátek „přetahujete“!

1) Uctívání Harryho Pottera

To, že jste přečetli všechny díly dvakrát, máte v památníku podpis Rowlingové a na filmovou premiéru jste šli v kouzelnickém plášti, je sice roztomilé a záslužné, ale pokud je to jediná součást vašeho aktuálního literárního přehledu, raději se na rande kolem těchhle témat moc neotírejte. Jste mimo. Potter je pro děti a seniory.

2) Bydlení u rodičů

Jestli jste ještě nevypadli na intr, kolej nebo privát, začíná to trochu smrdět… A nepomůžou vám ani lživé články o tom, že „mama hotel“ je teď strašně cool!

3) Chování křečků, morčat, rybiček a andulek

Pokud nejste nadšení chovatelé a vystavovatelé drobného zvířectva, majitelé chovné stanice nebo dědici zverimexu, zbavte se jich. Stejně vám doma jen smrdí a odpuzují návštěvy.

4) Pravidelné večírky až do rána

Pokud vás už od 18 let svazuje rutina, že se každý pátek a sobotu musíte zlupat do němoty, aby bylo další týden o čem mluvit, radíme vám dobře, zamyslete se nad sebou. Chlastání a fetování jsou pro děcka.

5) Půjčování si auta

Jestli si pořád vozíte zadek v tátově káře, měli byste si ještě dnes pořídit lítačku na MHD. Věřte, že cizím autem nikoho neohromíte a rodiče už taky začínáte pekelně štvát. Kdo má po vás pořád čistit ty sedačky?!

6) Vybíravost v jídle

Jestliže si odmala zakládáte na tom, že nejíte kmín, papriku a kešu oříšky z jiného důvodu než kvůli tomu, že na ně máte šílenou potravinovou alergii, možná byste měli přehodnotit to, čím na sebe chcete ve společnosti upozornit. Tohle vážně zajímalo jen vaši babičku.

7) Tetování a piercingy

Co si v mládí nadrobíš, to si teď vyžer. Pokud jste na sobě stačili napáchat množství škod v podobě nesmazatelných japonských vzorů, jmen vašich bývalých partnerů, piercingů v pupíku nebo roztažených ušních lalůčků do poloměru pingpongáče, máte co dělat, abyste je minimalizovali. Hlavně se teď nesnažte dohnat svoji pubertu!

8) Pátá vysoká škola

Studium je hezká věc, ale co třeba začít makat? Pokud si už zase kladete řečnickou otázku, kam v září nastoupíte do školy, sami nemůžete věřit tomu, že byste ji někdy dokončili. A každý nemůže mít vysněný titul, smiřte se s tím, že je třeba taky zametat chodníky a sekat trávníky…

9) Výmluvy

Jestliže rádi a často používáte argument, že ještě máte všechno před sebou, na všechno máte dost času a ještě vlastně sami nevíte, co jednou budete chtít dělat, věřte, že jste úplně mimo! Pokud jste se ještě něčím nestali, nejspíš už se něčím ani nestanete. Nechceme být špatnými proroky, ale ve 25 letech je vážně na čase vzít svůj život do vlastních rukou!

Takže dospělosti zdar!