Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Myslíte si, že je u nás zima? Podívejte se na 7 nejhorších sněhových bouří, které postihly Ameriku

Zdroj: koláž archiv
+ Další 3 fotografie

Když u nás napadne jedna vločka a u Muzea čtyři, hned začne v Česku sněhová kalamita, přestane jezdit celá MHD a děti se nedostanou do školy, protože se vyhlašují uhelné prázdniny na minus jeden stupeň.

Zato například v USA, které kvůli své rozloze zažívají hodně extrémního počasí, od tropických bouří až po ty sněhové, je kolikrát taková zima, že to vyvolává až apokalyptické nálady. Na silnicích hoří auta, velká města jako Atlanta jsou odříznuta od světa nebo vám na barák spadne pět metrů sněhu.

Někdo si dal tu práci a shromáždil největší sněhové bouře Ameriky, které umějí na jednu stranu vyčarovat nejen pohádkovou zimu, ale brát i životy, třeba rovnou po stovkách, či potopit obchodní a nákladní lodě.

Přesto bychom někdy občas měnili, i za cenu toho, že se nemůžete nikam týden sněhem prokopat. Česká zima poslední dobou spíš připomíná jen takové studenější jaro a na sníh čekáme už asi deset let. Ale podle toho, co se tady s každým začátkem prosince děje, bychom řekli, že je to u nás ještě horší než v té Atlantě.

Související články

Další články