Tak tomuhle se říká talent! Čtrnáctiletá Tina S. válí na kytaru jako zkušený profík. Poslechněte si její cover skladby „Eruption“ od legendárního Eddieho Van Halena.

Video už na serveru YouTube zaznamenalo přes 100 000 zhlédnutí. „Když mi bylo 14, byl jsem opravdu dobrý… v poslechu této písně,“ komentoval ho jeden uživatel. „Kdyby všechen ten čas, který strávila cvičením, proseděla u počítače, mohla se stát mistrem v Guitar Hero III. Jaká škoda,“ zavtipkoval jiný.

Diskutující s nickem Samuel Preston zase nastínil, jakou legraci by si Tina mohla užít s nic netušícími prodavači: „Wow! Pro její rodiče to musí být zábava. Zajít do nějakého obchodu s hudebními nástroji (ve kterém ji neznají) a požádat prodavače, jestli by si jejich holčička nemohla vyzkoušet jednu z vystavených kytar.“

Připomeňme, že právě „Eruption“ je všeobecně pokládaná za jedno z nejtěžších kytarových sól na světě. Abyste ho mohli zkusit zahrát, musíte se nejprve naučit pokročilou techniku známou jako obouruční tapping. K jejímu zpopularizování výrazně přispěl právě Van Halen, který ji navíc rozšířil o přidání prstu(ů) své pravé ruky. Jak si s tím Tina poradila, na to už se podívejte sami.