Kdo by to byl řekl, že jedna muslimka v bazénu vyvolá takové neskutečné diskuze a řadu odporných komentářů. Jedni tvrdí, že to, co má žena na sobě rozhodně nejsou burkiny, nýbrž tradiční muslimský oděv, ve kterém muslimka jistě trávila celý den, a poté si šla v klidu zaplavat do bazénu.

Řada lidí upozorňuje na možnost přenášení různých nemocí a kožních problémů. Také se jím nelíbí, že by oni měli být vyhazováni z koupaliště jenom proto, že si místo plavek vezmou vrchní díl od podprsenky a muslimce je dovoleno téměř vše.

Druzí jsou toho názoru, že muslimka má na sobě plavky, kterým se říká burkiny a problém v tom tím pádem nevidí. No a pak tady je ještě jedna skupina a ta to žene doslova do extrémů. Na internetu se objevily komentáře, že muslimka mohla mít klidně pod svým hábitem schovanou bombu. Tohle je už ale hodně přitažené za vlasy.

Obavy Čechů z muslimky v bazénu nechápe ani bezpečnostní expert Andor Šándor. "Ten strach z té ženy to je typická ukázka české malosti. Ten strach z islámu tu živí a přiživuje se na něm skupina politiků, která hřeší na to, že Češi toho o islámu moc neví. Já to řeknu na rovinu. Když jedete do arabské země, tak tam je zvykem, že si lidé po vykonání velké potřeby umyjí zadek. A to je velmi hygienické. Kolik Čechů tohle dělá? Takže tady ty řeči, že ta dáma porušuje hygienu nebo že má v plavkách schovanou bombu… Nezlobte se, ale to je prostě ukázka české malosti a mně tohle hysterčení přijde opravdu nepatřičné,“ uvedl Šándor pro eXtra.cz.