Na první pohled je Sherry přitažlivá blondýna, s dlouhými vlasy a ladnými křivkami. Věřte, že podruhé byste se s ní ale potkat nechtěli. „Když si nasadím masku a paruku, stanu se jedním z nejkrásnějších lidí,“ zní její motto. Pod gumovou maskou Sherry se ale neukrývá nikdo jiný než kalifornský důchodce Robert, který je jedním z rostoucího počtu lidí, kteří svůj volný čas tráví tím, že se zahalují do složitých obleků vybavených umělými prsy a pochvou, speciálně navrženými tak, aby vypadali jako okouzlující ženy.

Zdá se vám to úchylné? Robert se hájí tím, že „zakuklenci“ neboli „gumové panenky“ se na rozdíl od transsexuálů necítí špatně ve svém těle, ale oblékání se do jiného těla je pro ně způsob, jak se pobavit.

„Nejsou to úchyláci ani nějak vyšinutí lidé, jsou to lidé jako my všichni. Jen je to pro ně zkrátka druh zábavy a pro mě koneckonců dobrý kšeft,“ říká majitel společnosti Femskin, Barbie Ramos, který jeden takový silikonový obleček vyrobí na zakázku v přepočtu přibližně za 15 000 korun. Zatímco většina lidí se na významnou událost nebo na večírek jen hezky oblékne, učeše či nalíčí, zakuklenci si doslova oblékají druhou kůži.

Robert začal s převleky Sherry zhruba před 12 lety, kdy zažíval bolestivý rozvod. „Strašně mě tahle hra baví. Když se vidím v zrcadle, vidím nádhernou ženu, a ne sedmdesátiletého chlápka nad hrobem,“ směje se Robert. Navíc je to podle něj skvělý způsob, jak se po letech sblížit se svými dcerami a vnučkami. „Víte, najednou nás sbližují témata, jako jsou laky na nehty či barva vlasů, to jsem do té doby nezažil,“ říká.

No uznejte sami, jak moc se tatínek Robert pro dcerušky a vnučky obětuje. Sice se za něj občas stydí před sousedy, ale na druhou stranu je s ním legrace, a pokud se k němu nikdo nepřiblíží víc než na sto metrů, mohou se s ním i chlubit.