Žádost o ruku je významnou životní událostí, která se mnohokrát už neopakuje. Není proto divu, že velká část hlavních aktérů si s jejím vymýšlením dává záležet a chce ji provést v co nejoriginálnější podobě. A jak nám už ukázaly mnohé příklady, fantazii se meze skutečně nekladou.

V minulosti jsme se tu už dojímali například nad teatrální žádostí během divadelního představení, požádáním o ruku v kině nebo žádostí à la Brno. A teď pro vás máme zase něco nového!

Mladý Američan se totiž rozhodl svou dívku požádat o ruku v newyorském knihkupectví, kde oba dva, velcí milovníci knížek, nejraději trávili svůj volný čas. A šel na to opravdu neotřelým způsobem.

Po příchodu do obchodu přítelkyni zalhal, že už měsíce shání jednu knížku. Podle jeho odhadu měla být v sekci vzácných knih. Společně se tedy odebrali do zmiňované části knihkupectví, v níž už byly na podlaze připravené Pohádky bratří Grimmů.

Žena knihu zvedla, otevřela ji na stránce se záložkou a jaké bylo její překvapení, když v ní našla vyřezanou díru i se zásnubním prstýnkem! Otvor v knize navíc symbolicky končil právě na pohádce Nebeská svatba. Podobná žádost samozřejmě skončila následným ano.

A překvapuje nás vůbec skutečnost, že svatba by se podle přání dvojice měla konat rovněž v knihkupectví nebo v knihovně?