Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Mrazivá nahrávka: Jan Palach naposledy promluvil na smrtelné posteli! Upálil se před 50 lety

Přesně před 50 lety se v horní části Václavského náměstí polil hořlavinou a zapálil Jan Palach. Student historie a politické ekonomie se k zoufalému činu uchýlil kvůli nesouhlasu se sovětskou okupací a opětovným utužením totalitního režimu. Přinášíme autentickou nahrávku z nemocničního lůžka, kde Palach po třech dnech na následky popálení zemřel.

Obětoval svůj mladý život, aby zastavil potlačování svobody v okupovaném Československu. Jen půl roku po příchodu vojsk Varšavské smlouvy se Jan Palach 16. ledna 1969 v horní části Václavského náměstí polil hořlavinou a zapálil.

Palach na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy studoval historii a politickou ekonomii. Vzdal se života, protože chtěl zachránit svou zemi. Po odvážném činu, který se snažila komunistická strana všemožnými výmysly bagatelizovat, žil ještě dva dny.

Na smrtelném lůžku ještě Palach stihl promluvit, na autentické nahrávce si s ním povídá MUDr. Zdenka Kmuníčková. Do poslední chvíle trval na svých požadavcích, zejména na stažení cenzury. Poslechněte si jeho slova, z nichž i po tolika letech doslova mrazí.

Mohlo by vás zajímat

Další články