Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Mražený med je hitem léta: Co je moc, to je moc, varují odborníci

Pampeliškový med
Zdroj: Se souhlasem Toprecepty.cz (Coolinarka)
trend

Novým trendem na sociálních sítích se stal mražený med. Videa s tímto tématem sbírají miliony zhlédnutí. Podle expertů je však třeba před zvýšenou konzumací této pochoutky se mít na pozoru.

Sociální síť Tik Tok ovládl zcela nový trend. Influenceři i běžní uživatelé se tam předhánějí ve velebení mraženého medu.

Odborníci však varují před zdravotními následky například v podobě rozhozeného zažívání. „Med je sám o sobě skvělý, ale konzumovat ho v takto nadměrných množstvích je šílené,“ uvedla k tomu pro NBC News dietoložka Kristin Kirkpatrick.

@averycyrus

Brb gotta go get my stomach pumped 🤪

♬ original sound - Avery
Postup k vytvoření zmraženého medu není nijak složitý. Zmrazíte plastovou láhev s medem a poté po vymačkání vytéká dlouhý a pevný pramen medu, do kterého se dá zakousnout. Videa s vymačkáváním tub zmraženého medu se stala rychle populárními a vznikly jich tisíce. Hashtag „#FrozenHoney“ byl použit už téměř 600milionkrát a hashtag „#FrozenHoneyChallenge“ více než 80milionkrát.

Někteří lidé pak smíchali med s kukuřičným sirupem, aby byl méně hutný, zatímco jiní si vyrobili vlastní směsi z kukuřičného sirupu a cukrovinek, které mají po zmrazení podobnou strukturu jako chlazený med.

Pozor na projímavé účinky

Není jasné, odkud přesně tento trend pochází. Nová kratochvíle má však i svou stinnou stránku. Někteří uživatelé TikToku tvrdili, že poté, co snědli med, jim bylo špatně nebo běželi na záchod s průjmem.

@d_shaba

Reply to @z3ynebb frozen honey part 2🤤😋 #frozenhoney

♬ original sound - d_shaba

Část problému spočívá v tom, kolik medu lidé konzumují - zatímco odborníci tvrdí, že malé množství medu nepředstavuje zdravotní problém, sníst pětinu a více lahve už může vést k přesycení cukrem. Mezi nežádoucí účinky po "předávkování medem" patří křeče v žaludku, nadýmání a další nepříjemné projevy.


Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová

Související články

Další články

Nejnovější kauzy