Asi není třeba se dlouze vypisovat o tom, že návrháři touží na přehlídce po modelkách, které nemají žádné tvary. To aby co nejlépe vynikly jejich navržené šaty a nikdo se nerozptyloval pohledem na modelčino bujné poprsí či kulatý zadeček.

A přesně takové „ramínko na šaty“ chtěla módní agentura udělat i z Victorie. Zdravě štíhlé dívce řekli, že musí shodit ještě 9 kilo. A to hodně rychle. Což je při štíhlé postavě opravdu náročná věc. Dívka neměla s dietou žádné zkušenosti a chtěla se prosadit. A tak se rozhodla, že bude jíst jenom 3 jablka denně. Aspoň to píše ve své knize Nikdy nebudu dost hubená: Z deníku topmodelky. A takhle se prý stravovala dlouhých 8 měsíců!

Dostala se na požadovanou velikost 32 a svět modelingu jí byl otevřen. Předváděla v Paříži, Miláně, New Yorku a fotila pro magazíny. Jenomže váha jí najednou spadla na kritických 45 kilo. Victoria byla tak hubená, že přestala menstruovat, lékaři jí diagnostikovali osteoporózu, trpěla poruchami příjmu potravy. Vše vyvrcholilo pokusem o sebevraždu.

Tehdy si opravdu řekla DOST a přestala s prací modelky. Později se dala dohromady a napsala knihu, ve které popisuje, jakým tlakům musí dívky z branže čelit.

Nyní se snaží chodit na besedy s mladými dívkami a varovat je před tím, co po nich můžou v agenturách vyžadovat. Také mluví o anorexii a bulimii. Oběma poruchami si sama prošla.

Dnes má přítele a hlavně velkou rodinu, která ji podporuje.

Na fotky Victorie z doby její kariéry a po ní se podívejte v galerii.