Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Modelka Eliška Bučková zažila zasvěcení. Teď je z ní šamanka kouřových rituálů

Zdroj: archiv
Saunové rituály a ceremoniály jsou hitem v saunování, který si zamilovaly už tisíce Čechů. Existuje jich celá řada – klasické, zážitkové, divadelní, s vonnými esencemi a další. Novinkou, kterou mohou lidé v Česku vidět vůbec poprvé, jsou kouřové rituály a vykuřovadla. Ty v saunách slouží nejen k očistě prostoru a nastolení atmosféry k relaxaci, ale i k zahnání nemocí, zlých duchů a démonů.

Naši prapředci věřili, že vonný dým potěší bohy, odežene zlé duchy a pomůže splnit přání. Dnešní saunéři vykuřují hlavně proto, že tak dosahují příjemné atmosféry a vnáší do prostoru přírodní vůni, která příznivě působí na psychiku člověka. Jednotlivá vzácná dřeva, pryskyřice a bylinky ve vykuřovadlech se používají k uklidnění, mohou působit antistresově a povzbudivě. Tedy přesně to, co všichni lidé potřebují v náročném předvánočním čase.

Není proto divu, že saunování i rituálům propadla také miss a modelka Eliška Bučková. Ta se dokonce nechala zasvětit do speciálního kouřového rituálu, který předvedla v rámci Týdne saunování v Aquapalace Praha. „Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí zahájení Týdne saunování. Sama si saunu dopřávám několikrát do měsíce, a kromě prohřátí celého těla, je to pro mě také příjemný relax. Navíc jsem byla “zasvěcena” do kouřového rituálu, což je ještě jakési okořenění saunového požitku a mohu jej všem milovníkům saunování vřele doporučit,“ sdělila Bučková.

Saunové ceremoniály a rituály, včetně těch kouřových, mohou lidé zažít až do 11. listopadu v rámci akce Týden saunování v největším Saunovém světě v Aquapalace Praha.

„Návštěvníci u nás během Týdne saunování zažijí až 23 saunových ceremoniálů každý den, a to v podání těch nejlepších saunérů. Vůbec poprvé zde představíme také saunová vykuřovadla a kouřové rituály, které jsou horkou novinkou v oblasti aromaterapie,“ přibližuje generální manažerka Aquapalace Praha Vladana Horáková. Podrobný program akce naleznou návštěvníci na https://www.aquapalace.cz/tydensaunovani.

Související články

Další články