Mobilní telefony slaví 40 let od uskutečnění prvního hovoru a celý svět vzpomíná na své bezdrátové začátky. Nejinak to mají i české celebrity, které na své první „cihly“ vzpomínají s úsměvem.

„Můj první mobil? To byla Nokia 5110,“ vzpomíná Tereza Kerndlová (26). „Byl úžasný, měl zelený display, kostičkovanou grafiku a k tomu nádherné podsvícení klávesnice. Když jsem ho dostala, fakt jsem se cítila jako bůh,“ zasní se ještě dnes Terezka a za pravdu jí dává Alice Bendová (39).

„Naštěstí jsem nevlastnila ten dvacetikilový kufr, ale jen »cihlu« jménem Nokia 5110. Pamatuju doby, kdy jsem platila i příchozí hovory, to bylo, tuším, v roce 1995. Co vám budu povídat, frajeřina to byla neskutečná,“ směje se při vzpomínce Alice.

Vtipnou vzpomínku přidává i moderátor a provozovatel obchodu s luxusním nábytkem CozyConcept Patrik Hezucký (44), který v dřevních dobách potřeboval telefon k prvním krůčkům v podnikání. „Můj první telefon byl Benefon Delta. Stál mě tehdy sto tisíc a cena hovoru byla deset korun za minutu. A to i u příchozích hovorů! To byly tenkrát časy…“

DJ Uwa (41) dodává další postřeh: „Můj první mobil byl velkej a těžkej jak de**l. Vážil asi 20 kilo a minuta stála snad sedmdesát korun. Když jsem si ho položil v kavárně na stůl, tak se stůl rozpůlil.“