Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Mladá dívka o své hrůzné nemoci: Samovolný únik stolice mi ničil život!

Jmenuje se Jana a od devatenácti let prožívá neskutečná muka. Trpí totiž nekontrolovatelným únikem stolice. Ovšem nyní jí konečně svitla naděje!

Osmadvacetiletá Jana B. se rozpovídala o své nemoci, která jí neskutečným způsobem komplikovala život. Naprosto obyčejné věci, které zvládá každý člověk, byly pro Janu nepředstavitelným oříškem.

Navštěvování diskoték, kina nebo divadla bylo pro mladou dívku nepředstavitelným stresem už od jejích devatenácti let. Problémy s udržením stolice se u Jany objevily po vytvoření píštěle v konečníku. Aby toho nebylo málo, tak se k tomuto problému přidala ještě Crohnova nemoc, která způsobuje průjmy.

„Když se mi na veřejnosti stala příhoda, což bylo i třikrát do měsíce, hodně obtížně se to řešilo,“ svěřuje se smutně Jana. „Pokud už jsem někam šla, tak jsem raději vůbec nejedla, jenom pila vodu.“

S dívkou si nikdo nevěděl rady a lékaři si ji přehazovali jako horký brambor. Osm let navštěvovala různé odborníky a specialisty, podstoupila několik operací, a přesto nic nepomohlo. Obrovskou úlevu přinesl až neurostimulátor, implantovaný do hýždě, který vysílá slabé elektrické impulzy k ovládání konečníku. Jana si konečně po dlouhých letech mohla oddechnout.

Implantace neurostimulátoru je zatím nejmodernější metodou léčby úniků stolice, která počet příhod s únikem snižuje až o 95 procent, což je naprosto skvělé pro všechny nemocné lidi. Jako jedni z prvních využívají tuto terapii královéhradečtí chirurgové.

Související články

Další články