Zbavit se nálepky klasické modelky a missky není jednoduché a mnohé adeptky českého šoubyznysu s ní bojují dodnes.

Přitom stačí tak málo. Například se na prestižní společenské akce oblékat se vkusem, dodržovat dress code. To, co ale v Česku příliš lidí stále neumí, je neméně náročné i pro mnohé krásky, které produkují missí soutěže.

Jsou vhozeny do světa šoubyznysu s patřičnou dávkou výuky, přesto jich většina končí u kombinace vršek, slim džíny v kozačkách a taška s logem LV.

Jako třeba takhle.

Jsou ale i výjimky, které vás někdy tak překvapí, že máte chuť zatleskat. Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová spolu s dalšími missími kolegyněmi a nejen těmi předvedla, jak luxusně se dá obléct na křest kalendáře, což je v Česku poměrně častá akce, kalendář už tu totiž nafotil kde kdo. Povznést ale takový večírek na opravdu slavnostní událost, která směle může konkurovat prestižním party v Los Angeles, jen tak nevidíte.

1. Gabriela Kratochvílová (24)

Krátký uhlazený střih vybízí k inspiraci 30. léty, košile s černými kalhotami není v tomto podání žádná nuda, protože Gabriela toto duo rozsvítila rudými lodičkami a výrazným líčením. A jak sami vidíte, ani jedno se netluče.

Na záběru z boku nám modelka připomíná trochu Emmu Watson (24).

2. Monika Leová (23)

Waw! Sháníte koktejlky na silvestrovskou party? Inspirujte se Monikou. Zepředu hladké, strohé, se zlatým lemem kolem decentního výstřihu, zato s rafinovanými zády. Nic vulgárního a přitom takový efekt svůdné krásy. Vysoko vyčesaný hladký ohon, na nehtech a rtech výrazná rudá. Všimněte si, že Monika zvolila matnou rtěnku.

3. Nikola Buranská (22)

Takovýto model už vyžaduje trošku odvahy. Průsvitů jsme si za letošní rok užili až až. Pod takové šaty se nosí kalhotky, jejichž střih vám sice připomíná bombarďáky Bridget Jones, ale přitom jde o typ, který je zase v módě, štíhlým sluší, silnějším pomáhá a působí elegantně. Nikola pochopila, že lesklá nitka v látce a výrazné náušnice úplně stačí, a hrudník nechala volný.

4. Petra Svoboda (32)

Novácká moderátorka je ozdobou každé akce, její rysy tak podobné Racquel Welsch, krásce o generace starší než Petra, jí závidí mnoho žen. Díky super postavě si může dovolit leccos. Zlatý koncept outfitu je dobrou volbou, na Petře bychom poopravili akorát dvě věci. Rty bychom přetřeli výraznější barvou, která se objevuje na nehtech, a botky bychom vyměnili za páskové.

5. Taťána Šedivá (24)

Kdysi ji označovali jako dvojnici Taťány Kuchařové (26), ale Šedivá takového úspěchu nedosáhla a zůstala pouze finalistkou Miss ČR 2008. Přestože už nepatří mezi party girl, musíme vám ji ukázat, protože i jí to na akci strašně slušelo. Její temně modré šaty s krajkou a odvážnými průstřihy na zádech nás uchvátily, stejně jako zbytek, ale pozor. Na takový model opravdu musíte mít figuru jako ona.

Taťána Šedivá