Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Ministr vnitra Chovanec: Útoky se budou opakovat, uprchlíci nejsou andělé!

Ministr vnitra Milan Chovanec.
Zdroj: profimedia.cz
Pokud chceme bojovat s terorismem, musíme lépe sdílet informace mezi evropskými zeměmi, tvrdí ministr vnitra Milan Chovanec. Sám ministr připustil, že se útoky podobné těm bruselským mohou opakovat.

Ministr Milan Chovanec se na mimořádné schůzce s kolegy z EU rozpovídal a promluvil o tom, co si o dění v Evropě myslí. Teroristické útoky spojuje s migrační vlnou a prohlásil: "Kdo by si myslel, že pokud do Evropy zamířil milion lidí, tak jsou to samí andělé a nejsou mezi nimi teroristé, zločinci, tak byl naivní.

Pro tvrzení o tom, kdo za bruselské útoky může, je ještě příliš brzy. Může to být selhání policie nebo tajné služby. V první řadě se teď musí Belgičané uklidnit a udělat vše pro to, aby se atentáty v zemi neopakovaly. Teprve pak bude vhodný čas na obviňování a tresty.

Právě v Belgii se připravovaly i loňské pařížské útoky. Takže je potřeba zamyslet se nad funkcí belgické tajné služby, tvrdí Chovanec. Cílem schůzky bylo vyjádřit soustrast Belgii a snaha dokázat zemi, že jsme všichni na jedné lodi.

Související články

Další články