Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Miminko se narodilo o 6 týdnů dříve se střevy mimo tělo. Lékaři je museli zabalit do fólie

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Rodiče Chloe Hedges (18) a Jake Banyard (20) z Colchesteru z Essexu se těšili na miminko stejně jako každý nastávající rodič. Jenže to ještě netušili, co se stane. Jejich syn se narodil se vzácnou vrozenou vadou, se střevy mimo tělo. Doktoři mu museli dát vývod a chlapečka hned odvezli na operaci. Rodiče se obávali toho nejhoršího.

Chlapeček Frankie se narodil se vzácnou vrozenou vadou. Jeho břišní stěnu se nepodařilo správně vytvořit, a tak měl střeva mimo tělo. Ihned ho lékaři odvezli na operační sál, aby mu střeva voperovali zpět do těla. Rodiče se báli, že o svého syna přijdou.

Jedna operace ale nestačila. Frankie musel podstoupit operací několik. „Když se narodil, byl tak malý. Střeva mu doktoři zabalili do něčeho, co vypadalo jako fólie. Bylo to hrozné,“ řekla jeho matka Hedges. „Během prvních několika operací jsme měli strach, že ho ztratíme,“ dodala.

Naději rodiče dostali až po 6. operaci, kdy se konečně lékařům podařilo dát všechna střeva zpět do těla. „On je náš malý zázrak a opravdový bojovník. Den ode dne je silnější,“ řekl otec Fankieho.

Frankie se narodil o 6 týdnů dříve císařským řezem v Addenbrookes nemocnici v Cambridge. Tento stav postihuje jedno z tří tisíc dětí. Dochází k tomu tak, že břicho dítěte není v děloze plně rozvinuto.

Chlapeček podstoupil dohromady devět operací a dostal šest krevních transfúzí. Čekají ho ale ještě další operace. „Doktoři říkali, že to byl nejhorší případ gastroschízy, co viděli,“ řekla jeho matka. Rodiče jsou šťastní, že je na tom Frankie lépe a může být s nimi doma.

Související články

Další články