Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Milující syn zvládá starat se o svého ochrnutého otce i studovat na prestižní čínské univerzitě

Dvacetiletý mladík přesvědčil vedení univerzity, aby mu povolilo vzít si
otce k sobě na kolej.

Většina lidí by jistě pochopila, kdyby se Guo Shijun rozhodl vzdát svého snu o vysokoškolském vzdělání – pochází z chudé rodiny, jeho matka je mentálně postižená a aby toho nebylo málo, jeho otec před časem ochrnul.

Samotný Guo by si to však pravděpodobně nikdy neodpustil. Studium nepřerušil a místo toho přesvědčil vedení univerzity, aby mu povolilo vzít si otce k sobě na kolej. Nejenže se o něj zvládá starat, ale navíc dosahuje vynikajících studijních výsledků, díky čemuž nedávno získal stipendium.

„Nemůžu rozhodně tvrdit, že mám jednoduchý život, ale jediný způsob, jak z těchto problémů ven, představuje tvrdá práce. Myslím, že jakmile dostuduju, všechno bude mnohem lepší,“ říká sympatický dvacetiletý mladík.

Z Guova příběhu plyne jedno velké poučení – nezáleží na tom, do jakého prostředí jste se narodili, ani na tom, jak velké překážky vám osud staví do cesty. Pokud něco opravdu budete chtít a vytrvale si za tím půjdete, nic na světě vám v dosažení vašeho cíle nezabrání.

Mohlo by vás zajímat

Další články