Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Milujete banány? Tak si dejte pozor, britská rodina koupila trs i s hnízdem jedovatých pavouků!

Consi kousla do banánu, zatímco na slupce bylo hnízdo Brazilských toulavých
pavouků.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Milujete banány? A máte ve zvyku je konzumovat ještě napůl ve slupce? Tak to byste asi neměli číst dál, protože vás vystavíme neskutečné paranoii. Britská rodina z jihozápadního Londýna se musela na tři dny vystěhovat z domu, protože si z obchodu přinesla nádherný trs banánů s překvapením!

A co v nich mimo zralého ovoce bylo? Tak hlavně hnízdo Brazilských toulavých pavouků, u nichž vás kousnutí dospělého jedince může zabít během dvou hodin. Paní Consi Taylor (29) neměla daleko k infarktu: „Kousla jsem do banánu a všimla jsem si, že mám podivné skvrny na ruce, ale nejdřív mě napadlo, že to jsou modřiny… Dokud se ty modřiny nerozutekly a nenaskákaly na koberec a neběžely se schovat. Strašně jsem ječela, manžel přiběhl a snažil se pavouky vysát, ale na banánech bylo jejich hnízdo,“ svěřila se Consi pro server Mail Online.

Zavolali proto firmu na hubení škůdců a ta pro rodinu Taylorovu měla špatnou zprávu. Opravdu se jednalo o Brazilské toulavé pavouky, toho času mláďata. Dům musel být kompletně vyčištěn a vystříkán. Rodina, která má tři děti, se proto na tři noci musela vystěhovat a všechno v domě muselo projít řádným očištěním.

„Je štěstí, že můj syn odmítl banán, než šel ven, říkala jsem mu, ať si ho vezme jako svačinu. Obchod, kde jsme banány koupili, se nám omluvil a dostali jsme 2800 liber jako náhradu za nepříjemnosti,“ řekla Consi Taylor.

Banány s pavoučím hnízdem koupili v obchodě Sainsbury a vedení bylo zprávou celkem překvapené. Podle jeho vyjádření je zboží kontrolováno už ve skladech a je velmi nepravděpodobné, aby banánoví pavouci přežili cestu, protože potřebují teplo a vlhko a banány se skladují a převážejí v chladu. Ostatně nedávno se podobný případ stal i v Česku, ve Vršovickém supermarketu se k životu v krabici s banány probral jedovatý africký pavouk maloočka, kterého museli odchytit, a nyní si žije v pražské zoo.

„Banány mám pořád ráda,“ říká Consi Taylor, „ale už nikdy nestrčím ruku do přepravky, abych si je koupila. A už je taky nikdy nebudu jíst ve slupce.“

Související články

Další články