Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Milovníci koček, pozor! Těmito 5 potravinami své chlupáče zabijete

Dávejte dobrý pozor na to, čím svou číču krmíte.
Patříte mezi příznivce koček? Pak určitě chcete, aby vaše chlupaté štěstí vydrželo po vašem boku co nejdéle...

Jestli si myslíte, že co je dobré pro vás, je dobré i pro vaše chlupaté miláčky, pletete se.

Tohle je 5 potravin, kterými ubližujete své kočce.

1. Tuňák

Také občas přilepšíte svému mackovi rybou z konzervy? Pak vězte, že strava obsahující vysoký podíl masa z tuňáka může u koček (stejně jako u lidí) způsobit otravu rtutí. Navíc může být příčinou podvýživy, protože neosahuje všechny vitamíny a minerály, které vaše kočka potřebuje.

2. Syrová vejce

Konzumace syrových vajec může u koček způsobit nákazu salmonelou. Příznaky tohoto onemocnění mohou být různé, ale zpravidla k nim patří zvracení, průjem a netečnost. Navíc může dojít k přenosu salmonely ze zvířete na člověka. Proto je opravdu důležité, abyste se při krmení kočky vejcím důsledně vyhýbali!

3. Syrové ryby

Podobně jako vejce mohou u koček způsobit otravu i syrové ryby. Syrové rybí maso navíc obsahuje sloučeninu štěpící thiamin neboli vitamin B1, který je pro kočky nezbytný a jeho nedostatek může vyvolávat neurologické obtíže. Znovu si uvědomte, že vaše kočka není chlupatý člověk!

4. Cibule a česnek

Silice z cibule a česneku mohou u koček způsobovat poškození červených krvinek, což může vést k anémii. Závažnost otravy závisí na zkonzumovaném množství, ale obecnými příznaky toxické reakce jsou netečnost a ztráta chuti k jídlu. I v tomto případě platí, že čím dříve potenciální otravu odhalíte, tím lépe.

5. Alkohol

Ne, opravdu nedávejte kočce líznout piva a už vůbec ji nenechávejte bez dozoru u kynutého těsta nebo shnilého ovoce. Život ohrožující může být už velmi malé množství alkoholu!

Mohlo by vás zajímat

Další články