Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Miloš Forman (†86) to už nestihl. Na filmu Mnichovský přízrak spolupracoval s Václavem Havlem

Na snímku Forman spolupracoval s Václavem Havlem.
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Zemřel oscarový režisér Miloš Forman (†86), který se zapsal do historie filmové tvorby jako málokdo. V Československu ho proslavily filmy Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky. Po odchodu do USA jeho sláva neuhasla. Naopak. Natočil drama Vlasy nebo Přelet nad kukaččím hnízdem. Přesto jsou projekty, které dokončit nestihl. Třeba drama Mnichovský přízrak, na kterém spolupracoval s Václavem Havlem (†75).

Smrt režiséra Miloše Formana byla náhlá „Jeho odchod byl klidný a po celou dobu byl obklopen rodinou a svými nejbližšími,“ uvedla jeho žena. Forman se bezesporu zapsal do srdcí filmových fanoušků a nikdy tomu nebude jinak. Jeho díla se těšila velké slávě. Ať už drama Vlasy, Ragtime, Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Amadeus.

Jsou projekty, které dokončit nestihl. Například Mnichovský přízrak (Ghost in Munich). Na scénáři hry spolupracoval s Jeanem-Claudem Carrièrem, ale i s naším bývalým prezidentem a dramatikem Václavem Havlem Děj se točí kolem mnichovské dohody, kdy v roce 1938 československé pohraniční území muselo spadat pod nacistické Německo. Adolf Hitler na základě dohody tří evropských mocností, Francie, Anglie a Itálie, mohl podniknout invazi do Evropy.

Francouzského premiéra si měl zahrát Mathieu Amalric a jeho starší podobu Gérard Depardieu. Projekt byl ale natolik finančně náročný, že se ho nepodařilo zrealizovat. Měl stát neuvěřitelných 20 milionů dolarů, přitom přípravy trvaly roky.

Související články

Další články