Michal Horáček oznámil kandidaturu na prezidenta a to se rozhodně většině lidí nelíbí. Každý si o tom myslí své. A co vlastně říkají na kandidaturu Horáčka lidé z Ostravy?

Co se týče téhle otázky, tak je nutno si v prvé řadě uvědomit, kolik zhruba Ostraváků si je vůbec vědomo, kdo Michal Horáček je. První polovina lidí nemá ani páru, co je to za člověka, jak alespoň vypadá, natož jestli má za sebou nějakou politickou minulost.

Druhá část lidí se dělí na dvě části. Obě dvě skupinky vědí, kdo je to Michal Horáček. Jenomže jedni ho znají maximálně jako porotce ze SuperStar před deseti lety a ta druhá část si utvořila názor na základě pár článků a statusů na sociálních sítích. Možná párkrát viděli zprávy.

Lidé z Ostravy se musí starat v první řadě o to, aby uživili svých osm dětí, udrželi si alespoň tři měsíce svou práci a pak možná budou uvažovat nad tím, kdo má být jejich budoucí prezident.

Ale když už někdo dokáže ze sebe dostat na toto téma nějaký názor, tak je to něco ve stylu, že Horáček je menší zlo a ostuda než Zeman a má styl. Vážně duchaplný názor, ale co byste chtěli po Ostravákovi.

Pak si přečtou pár statusů od průměrných Čechů a představují si Horáčka zhruba jako slušného pána v černém klobouku, co popíjí v kavárnách. A kupodivu, tohle se jim ani náhodou nelíbí, protože si takhle představují typického Pražáka.