Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

MEZINÁRODNÍ DEN ORGASMU: Polovina Čechů předstírá, druhá vůbec nedosahuje

Některé ženy mají problém s dosažením orgasmu.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Dnes je mezinárodní den orgasmu, a tak všichni slaví, jak jinak než orgasmem. Jenže spousta žen s ním má velký problém. Buď ho nemůže dosáhnout, nebo ho nepochopitelně předstírá. Dřív ale ženský orgasmus sloužil úplně k něčemu jinému než k potěšení.

Mezinárodní den orgasmu připadá právě na dnešní den – 8. srpna. Jeho kořeny sahají až do Brazílie. Svátek vznikl na počest Arimateia Dantase, který bojoval za to, aby byl tento svátek zapsán v mezinárodním kalendáři. A podařilo se mu to!

U mužů je orgasmus mnohem více pochopitelný a jednodušší, ten ženský je ale pořád jakési tabu a skrývá mnoho tajemství. Podle amerických vědců hrál orgasmus významnou roli jako spouštěč ovulace, protože se při něm do těla uvolní oxytocin a prolaktin, a tak zvyšoval šanci na oplodnění. Tak to je totiž u některých druhů savců a myslelo se, že je to stejné i u žen.

Teď už se ale ví, že ženy ovulují samy. Takže orgasmus slouží hlavně k potěšení a uspokojení u sexu. Některé ženy s ním mají ale pořád problém. Ať se snaží, co to jde, ne a ne ho dosáhnout. Jiným je za to trapně nebo mají neschopného partnera, a tak ho raději předstírají. Ale kam tohle vede?

„To, že některé ženy nedosahují orgasmu, je jen přirozený výsledek evoluce. K dosažení orgasmu u žen je tak zapotřebí vyvinout zvláštní úsilí. Nicméně důležité je, že žena dokáže žít uspokojivý sexuální život i bez dosažení orgasmu,“ vysvětluje pro Daily Mail profesor Gunter Wagner, jenž se specializuje na Yaleově univerzitě na evoluční biologii. Jenže jaký by to byl sex bez orgasmu? Všechno je jen v hlavě.

Pokud hodíte za hlavu všechny problémy a všední starosti a nezaměříte se právě jen na to, že musíte za každou cenu vyvrcholit, všechno půjde samo. Musí se na tom ale zapracovat. A snažit by se měl samozřejmě i váš partner. Pokud máte ale v posteli sobce, tak nečekejte, že někdy nějaký orgasmus zažijete. Potom je třeba uvažovat o změně partnera.

Existují ale i takové ženy, které si slastný orgasmus umí pořádně užít a vychutnat. Chce to jen trochu tréninku. Orgasmus je navíc velmi prospěšný. Díky němu vyloučíte endorfiny, tedy hormony štěstí, a budete mít hned dobrou náladu. Také se díky němu můžete zbavit migrén, bolesti a dopřát si uvolnění. Takže, dámy a pánové, hurá do toho!

5 věcí, které jste nevěděli o ženském orgasmu

Podle nejnovější studie vyvrcholí jen 57 % žen, a to jen občas.

75 % žen není schopno při samotném pohlavním styku dosáhnout uspokojení a 5 % žen jej nezažilo nikdy.

Podle odborníků má na ženský orgasmus vliv délka soulože a to, do jaké míry je jejich partner sexuálně sobecký.

Ženy potřebují k dosažení orgasmu průměrně 12 minut. To se však týká pouze vaginálně vzrušivých žen, kterých je pouze 13 %. Samotný pohlavní styk tedy není klíčem k úspěšnému orgasmu.

Například v České republice předstírá orgasmus až 70 % žen, jak vyplývá z dlouhodobého průzkumu Sexuologického ústavu 1. LK UK a VFN v Praze. Bezmála 80 % žen přitom předstírá vyvrcholení až v polovině případů, kdy mají pohlavní styk.

Související články

Další články