Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Meteorologové varují před silným větrem: Zajistěte okna a dveře, padají střechy

výstraha
O víkendu jsme se dočkali příjemného oteplení, které má sice pokračovat, ale meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují před silným větrem. Vítr začal řádit už v neděli a nejsilnější byl v horských oblastech a na Vysočině.

„Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií,“ varuje Český hydrometeorolo­gický ústav.

Hasiči museli kvůli silnému větru zasahovat už v neděli. Na jednom z hotelů se totiž uvolnila střecha a její odletující části ohrožovaly okolí. „Vítr bere plechovou střechu, hrozí nebezpečí pro okolí, některé části už odletěly,“ informovali hasiči ze Špindlerova Mlýna na sociálních sítích.

„Očekává se čerstvý jihovýchodní vítr místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách 20 až 25 m/s (70 – 90 km/h),“ dodávají meteorologové.

Související články

Další články