Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Měsíční předpověď počasí: V prosinci se výrazně ochladí, přijde i sníh

zima
Meteorologové zveřejnili předpověď počasí na následující měsíc. Teplé počasí posledních dní by mělo postupně vystřídat chladnější a v horských oblastech bude dokonce i sněžit. Ačkoliv měsíční výhled není stoprocentní, prozatím to vypadá, že v prosinci už přijde pravá zima.

Česko zažívá nevídaně teplé podzimní dny. Na toto období nadprůměrným teplotám by měl být podle měsíční předpovědi meteorologů z ČHMÚ brzy konec. Již v polovině prosince má přijít výraznější ochlazení a v horských oblastech dokonce i sníh.

Předpověď hovoří o tom, že období od 25. listopadu do 22. prosince 2019 bude na našem území jako celek teplotně nadprůměrné. Velmi teplé počasí posledních týdnů bude pozvolna ustupovat, ale z hlediska průměrných hodnot zůstanou teploty v nejbližších dvou týdnech pravděpodobně nadále nad úrovní dlouhodobých průměrů. Až druhá polovina předpovídaného období by měla být teplotně většinou v rozmezí běžných hodnot pro danou roční dobu.

Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období 25. 11. – 22. 12. 2019 jako celek průměrné až slabě podprůměrné. Z celého předpovědního období se dá relativně více srážek očekávat v první než ve druhé polovině období, kdy už budou srážky na horách většinou sněhové.

Související články

Další články