Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Mesarošová, kočičky v plavkách a neodolatelné zadečky skokanů, to byl letošní High Jump!

Na High Jump byly jen samé eXtra krásky v čele s Dominikou Mesarošovou.
Kdo chyběl, prohloupil! Tečka.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 3 fotografie

Roštěnky v plavkách, pohodová hudba a adrenalin v podání sexy cliffdiverů.

Takový byl letošní High Jump, který vznikl před 15 lety za jednoho letního dne, kdy banda kámošů vykouřila zelené semínko. Nápad tak velký, že se na něj přijela letos podívat i krásně opálená Dominika Mesarošová.

Zde byste však marně hledali přehlídkové molo, neboť hvězdami akce byli nebojácní skokani. Z výšky 16 m se nebál skočit ani nejmladší 14letý účastník, ale i 67letý děda. Tohle chtělo fakt respekt. Nicméně největším trhákem byl samozřejmě nejlepší český skokan Michal Navrátil.

Tenhle devětadvacetiletý Pražák na akcičce trhl svůj rekord a skočil z neuvěřitelných 32 metrů. Co však rozhodně nevíte o cliffdivingu, nám v eXtra Michal prozradil.

  1. Na jeden jediný seskok trénuje celou dlouhou zimu! Když ve výsledku stojíte na můstku, vidíte vše z ptačí perspektivy, zklidníte svůj dech a koncentrujete veškeré myšlenky na jeden pohyb. Za 10 vteřin máte vše zkrámováno a můžete domů, diváci zatleskají a je to.
  2. Profesionální skokani mají většinou své sponzory, kteří je živí. Michal, jelikož je Čech (ano, nějak zde lidé nejsou vždy rozdávační) se musí z většiny sponzorovat sám. V zimě krouží na výletní lodi křížem krážem oceán, kde předvádí svůj skokanský um paničkám z high society.
  3. V Čechách není jedno jediné místo, kde by Michal mohl trénovat, a tak musí jezdit do sousedního Rakouska.
  4. Mezi světovou špičku se dostal tak, že dostal darem letenku do Itálie. Neuměl anglicky a ani nikdy neskákal z tak velké výšky. Ale skočil. Po nohách. Sice trochu trapné mezi světovými borci, ale právě to mu otevřelo dveře do skokanského světa.
  5. Při skocích z tak velké výšky mohou skokani nabrat rychlost až kolem 100 km/h. No trochu rychlost.

Související články

Další články