Na poslední text, pojednávající o slovenském podnikateli, kterého Vít připravil v posledních třech letech o možná až osm set tisíc eur svou legendární story o nákupu fotbalistů a jejich přeprodeji jinam, reagovala řada Vítových obětí z minulosti, které se vzácně shodují v metodách, které Vít na naivní hlupáky z řad fotbalistů, podnikatelů a dalších tento „nový Harry Jelínek“ uplatňuje roky.

Nejčastější „rekvizity“? Falešný výpis z údajně obstaveného švýcarského konta a příběh o brazilském fotbalistovi, kterého je třeba okamžitě vykoupit a přeprodat jinam. A občas taky nějaké ty kradené šperky.

„Půjčil si ode mě tři sta tisíc, ručil náramkem od Cartiera, který, jak se později ukázalo, ukradl paní Čejkové,“ vzpomíná na rok 2008 podnikatel pan Viktor s tím, že Vít z něj nejen v rámci transakce vylákal uvedenou sumu, ale vzápětí ještě sto tisíc navrch pro svého chebského právníka, který měl převod ze Švýcarska zajistit. Pak měl následovat obvyklý Vítův „koncert“, tedy ujišťování, že peníze vrátí, a posléze plynulý přechod do výhrůžek známostmi, které má nafocené v mobilu i těmi, které teprve nafotí: „Když jsem ho po nějaké době uhnal, už mi vyhrožoval přátelstvím s novinářem Jankem Kroupou, pak už jsem spadl do klasické kategorie zmrdů a právník Víta mě ujistil, že peníze nebyly půjčka, ale sponzorský dar jeho týmu hvězd.“

Ten hraje, aniž by to neandertálci typu internacionálů Libora Sionka nebo Jiřího Novotného tušili, ve Vítových podvodech zásadní roli, neboť přes toto občanské sdružení (sám Vít samozřejmě jako desítky milionů dlužící recidivista nesmí v Česku podnikat, neb je nemajetný a nemá z čeho vracet dluhy, které od svých devatenácti let nasekal) zřejmě načerno vyvedl „ředitel Barcelony“ během let nemalé prostředky, stejně jako přes dvě konta u slovenské Tatrabanky, přes kterou mu posílala peníze jeho největší zjištěná oběť – slovenský podnikatel pan Z., otec dvou mrtvých dětí, ze kterého Vít podvodně v letech 2012 – 2015 vylákal bezmála dvacet milionů korun.

Sám pan Z. zřejmě aktuálně čelí nátlaku, aby proti Vítovi nevypovídal, neb jinak své peníze už nikdy neuvidí, což je oblíbená Vítova taktika, kterou většinu nespokojených věřitelů umlčí, aby ti následně, tak jako všichni „obchodní partneři Marka Víta“, už své peníze neviděli nikdy.

Vít prakticky od svého propuštění z vězení v roce 2009 nonstop dělá to jediné, čím se kdy živil – předstíráním iluze prosperity vylákává z firem i jednotlivců nemalé finanční částky za účelem zhodnocení či zajištění služeb a ty potom nevrací. V poslední pětiletce například tento řadový člen fanklubu FC Barcelona za pomoci padesáti fotografií a pěti idiotů z řad bulvárních novinářů vybudoval v českém šoubyznysu poměrně solidní dojem muže, který pro Barcelonu pracuje, a na místě si tak nejenže zřídil poměrně slušně a načerno vydělávající cestovku, ale souběžně přes v Barceloně budovanou iluzi (má k dispozici 20 selfies s fotbalisty, kteří ve Španělsku hráli) muže, co řídí český fotbal, zkouší i podvody větších rozměrů.

Poté, co ho na svou oslavu narozenin pozval jeho přítel Dominik Hašek, například neváhal na akci pořídit přes dvacet fotografií se známými lidmi a následně zkoušet na vysoce postavenou činovnici kanadského ženského hokeje (?!) kontaktáž za účelem marketingové spolupráce, údajně na doporučení samotného Haška, který tutově při svém důvtipu absolutně netuší, jakého „kámoše“ a propagátora svého drinku Smarty ve Vítovi našel.

Autor reportáže si je jist, že eviduje bezmála třicet milionů korun v posledních pěti letech, které Vít vymámil z obětí, které se většinou bojí proti němu postupovat, aktuálně například podle jednoho z hráčů svého VIP týmu prohlašuje, že okradený Slovák podává na autora textu žalobu, což je sice nesmysl, ale např. Novotnému se Sionkem tato informace stačí k tomu, aby i nadále dovolili Vítovi používat jejich společné fotografie k očerňování zlých novinářů a podvodům minimálně na sociální síti Facebook.

Jednou z Vítových zatím nic netušících obětí je i hokejový brankář Dominik Hašek či herec Jiří Langmajer, kteří podle Víta rovněž patří mezi jeho blízké přátele.

Shrnutí pro ty, kterým pan Vít nabízí různé výnosné obchody či služby: Marek Vít NENÍ v žádném vztahu s FC Barcelonou, jedná se o iluzi. Marek Vít NEMÁ žádné obstavené švýcarské konto a firma, pro kterou má od roku 2010 pracovat, byla založena na jeho nátlak přímo jednou z jeho pozdějších obětí a nevykazuje žádnou činnost. Marek Vít se až na sezonu 2014/2015 dostával na stadion Barcelony s falešnou permanentkou tak, aby při průchodu turniketem zakryl svou tvář na permanentce. Marek Vít okrádá stát na daních a rodiče mrtvých dětí o miliony. Marek Vít je podvodník a kdokoli se k němu prostřednictvím médií či doporučení přátelům hlásí, ten se, byť nevědomky, podílí na jeho rozsáhlé kriminální činnosti.

Marek Vít je brilantní podvodník, který se nikdy ničím jiným než zlodějnou neživil a živit nebude.

Marek Vít patří do vězení, odkud byl předčasně propuštěn.

Marek Vít je vykuk, který využívá toho, že 90 procent populace jsou kreténi, kteří se nechají snadno okrást, což netuší většina jeho „přátel“, kteří jsou tedy rovněž kretény.

Okradl vás Vít? Ručíme vám za anonymitu a aktivní pomoc. Ozvěte se na redakce@extra.cz či přímo autorovi textu na pavel@extra.cz

Znáte Vítovu trestní minulost? Podívejte se sem, případně si nenechte ujít text časopisu Týden, který se tlučhubovi z Litoměřic věnoval.