Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Matky, pozor! Máme pro vás 6 vychytávek pro miminka, které vaše matka rozhodně neměla!

Matky, pozor! Máme pro vás 6 vychytávek pro miminka, které vaše matka rozhodně neměla!
Zdroj: profimedia.cz, babytouch.cz

Naše matky a babičky to bezpochyby měly v mateřství velmi těžké. Neměly žádné vychytávky, které by usnadnily péči o miminko, a musely se spolehnout na svůj selský rozum. Teď je však o hodně jednodušší doba, tudíž i současné matky si nemusí dělat hlavu z toho, z čeho by vaše babička pravděpodobně ani neusnula.

A jakých je těch 6 věcí, které naši předci neměli? Tak třeba:

1. Papírové pleny + obaly proti smradu

Jednorázové papírové plenky jsou vynálezem století. Neumíme si představit ten opruz praní a vyvařování podělaných plínek. Ještě větší vychytávkou jsou obaly proti zápachu, do kterých plenku zabalíte a nemusíte se bát, že k vám kamarádky a sousedky nebudou chtít chodit.

2. Chytré aplikace do telefonu

Na trhu se to jen hemží mobilními aplikacemi pro nastávající maminky a je škoda toho nevyužít. Skvělá je aplikace Babytouch, která vám v těhotenství poskytne informace o tom, jak se vašemu miminku daří, jak vyrostlo a jak je staré. Zároveň vám aplikace poskytne velké množství rad a tipů pro lepší zvládnutí těhotenství i porodu.

3. Sterilizátory

Dříve musely naše mámy a babičky všechno vyvařovat. Místo aby se věnovaly svému miminku, tak jim drahocenný čas kradlo umývání kojeneckých lahví a dudlíků. Teď však máte k dispozici sterilizátory, do kterých všechno naházíte a ono se vám to samo vyčistí. No, neberte to.

4. Chůvičky a monitory dechu

Předtím, než se na trhu ujaly technické vymoženosti, naše předchůdkyně asi neměly moc času se od miminka třeba jen na chvilku vzdálit. Dnešní matky můžou být mnohem víc v klidu, poněvadž mají k dispozici chůvičky, které zachytí každé šustění, a monitory dechu, které u novorozenců kontrolují zdravotní stav. Riziko náhlého úmrtí ohrožuje jak zdravá, tak méně zdravá miminka.

5. Hi-tech kočárky

Ještě nedávno byly v "módě" rozvrzané kočárky, ve kterých to jen skřípalo, a maximální vychytávka byla, kdy kočár měl dole úložný prostor, do kterého se vešlo pět rohlíků. Dnes si však za poměrně slušnou cenu můžete pořídit hi-tech kočárek, který vás bude LCD displejem informovat o tom, kolik je venku stupňů nebo kdy se stmívá a dokonce některé kočárky si samy vyrábějí elektřinu!

6. Analyzátor pláče

Jestli vaše miminko často pláče a vy nevíte proč, není nic jednoduššího než si pořídit analyzátor dětského pláče Přesně vám ukáže, je-li vaše miminko hladové, ospalé, unuděné, nespokojené či stresované.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy