Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Matka odklízeče těla brutálně zavražděné Petry z Jihlavy skončila ve vazbě

Matka Jakuba Doležala, který pomáhal s odklízením těla brutálně
zavražděné Petry z Jihlavy, skončila ve vězení.
Zdroj: archiv
Matka Jakuba Doležala, který si odpykává čtyřletý trest za to, že pomáhal s odklízením těla brutálně zavražděné 15leté Petry z Jihlavy, skončila stejně jako její syn ve vězení. Opakovaně se nedostavila k soudu a schovávala se u příbuzných. Zodpovídat se bude z ohrožení mravní výchovy dalších dvou svých dětí.

Na matku Jakuba Doležala byl vydán zatykač, protože se opakovaně nedostavila k soudu. Podařilo se ji dopadnout v okolí Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Tam se schovávala před vězením u příbuzných.

Nyní sedí ve vazbě, kam ji poslal jihlavský Okresní soud a čeká na hlavní líčení. S vazbou ale Doležalová nesouhlasí a podala si stížnost, kterou bude projednávat Krajský soud v Brně.

Stíhána je za ohrožení mravní výchovy svých dvou mladších dětí. Podle její starší dcery je Doležalová závislá na alkoholu, a tak se o svoje děti nezvládá starat. Dávala jim prý i alkohol, cigarety a marihuanu. Navíc s dětmi žila v chatce na okraji Jihlavy bez vody a elektřiny.

Před třemi lety bránila svého syna Jakuba, teď čelí obvinění sama. Nové líčení s Doležalovou by mělo být během několika týdnů až měsíců.

Její syn Jakub Doležal si odpykává čtyřletý trest za pomoc při odklízení těla zavražděné Petry z Jihlavy. Tu měl nejdřív v opilosti po hádce vyhodit z okna Michal Kisiov. Dívka ale pád přežila, tak ji vynesl znovu do bytu a na pomoc si zavolal kamarády Tomáše Zavřela a Jakuba Doležala. Petru pak brutálně zavraždili. Kisiov a Zavřel dostali 25 a 24 let vězení, Doležal jen čtyři roky.

Související články

Další články