Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Matka českého džihádisty promluvila! Musela čelit nepříjemným dotazům od policie! Dokázal by se její syn odpálit?

Matka českého džihádisty musela čelit opravdu nepříjemným dotazům
policie.
+ Další 4 fotografie
Honza S. (21) ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku se chtěl podle policistů přidat k Islámskému státu. Vydal se k turecko-syrským hranicím, kde ho posléze zatkli. Tomu, že chtěl opravdu bojovat v Sýrii, nevěří jeho matka ani sestra. Byl prý hodný kluk. Jeho matka Dana musela při výslechu kvůli svému synovi čelit pěkně ostrým otázkám, které jí vůbec nebyly příjemné. Celou situaci nese velmi těžce a neví, zda se s tím dokáže vůbec někdy vyrovnat. Co po ní policisté vůbec chtěli? Jak se celá nechvalná situace dále vyvíjí?

Letos v Turecku zadrželi na konci ledna policisté mladíka, který jim údajně tvrdil, že se chystá připojit k radikální organizaci Islámský stát. Z Turecka byl navrácen do Česka a půl roku žil normální život. Ani jeho matka na něm nepoznala, co se stalo. Až po šesti měsících si pro něj přišla kriminálka.

Je to první případ v České republice, kdy se nějaký Čech snažil přidat k teroristům. Zatím není jisté, co mladíka vedlo k tomuto činu.

Jeho matka Dana se rozpovídala pro Právo. „Jsem z toho vyřízená. Půl roku po jeho návratu jsme žili normálně. A najednou jako blesk z čistého nebe si pro něj přijdou policajti.“

Matka údajně netuší, co jejího syna vedlo k takovému kroku. Dle jejích slov se chtěl Jan osamostatnit, vybíral si byt i práci v Plzni. Pak se ovšem něco zlomilo.

„Chtěl, abych mu přinesla bibli, karty a šachy. Zvládá to tam možná lépe než já tady doma,“ přiznala v rozhovoru pro Právo.

Před pár dny musela čelit dosti nepěknému výslechu. Policisté se jí ptali, jakou její syn vyznává víru, zda by se byl schopen odpálit, proč si nechal narůst plnovous nebo zda jí vepřové.

Ani s odstupem času není jasné, co měl Jan v úmyslu a zda chtěl spáchat nějaký teroristický útok. Muž zůstává ve vazbě a jeho matka ho dvakrát do měsíce navštěvuje.

Mohlo by vás zajímat

Další články