Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Máte pocit, že vás šikanuje šéf? Tohle je 8 ukazatelů bossingu!

Zasedl si na vás váš šéf?
Zdroj: profimedia.cz
Jaký je váš nadřízený? Dá se s ním vyjít, nebo ho tajně nenávidíte? Vztahy na pracovišti jsou různé, ovšem setkali jste se někdy s bossingem? Pokud si nerozumíte s kolegy, dá se to přežít, pokud vás šikanuje šéf, jde o předem prohranou bitvu.

Šikanuje vás šéf? Pak se patrně vaše práce stala i vaší noční můrou. Pokud se zaměříme na bossing jako takový, zjistíme, že většími oběťmi se na pracovišti stávají ženy, ovšem může se to týkat prakticky kohokoli. To znamená, že šikana na pracovišti se nemusí vyhnout ani vysoce postaveným manažerům. Tohle je 8 ukazatelů toho, že něco není v pořádku.

1. Snižování platu

2. Nadmíru kritické hodnocení

3. Vyhrožování

4. Sexuální obtěžování

5. Ponižování před ostatními kolegy

6. Naprostá ignorace ze strany nadřízeného

7. Jsou vám zadávány úkoly, které není možno splnit

8. Nerovné zacházení

Máte pocit, že se vás výše uvedené body týkají? Pak si můžete být jistí, že jste obětí bossingu a je na čase se šéfovi postavit. Přestože boj s šéfem je jako bojovat s větrnými mlýny, máte hned několik možností, které můžete vyzkoušet.

Můžete požádat o pomoc ostatní kolegy a postavit se proti nadřízenému jako kolektiv. Další možností, která ovšem nemusí být vždy dostupná, je informovat nadřízeného vašeho šéfa, pokud jde o majitele firmy, máte bohužel smůlu. Poslední možností je podat výpověď a věřte, že je lepší vydržet chvíli bez práce než si zničit nervy a sebevědomí. Rozhodně šikanu od svého šéfa nepřehlížejte!

Související články

Další články