Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Máte doma malého bordeláře? Tady je 5 zaručených tipů, jak naučit děti, aby po sobě uklízely

Také si přejete, aby v dětském pokoji bylo alespoň občas uklizeno?
Zdroj: homelove.cz

Není žádným tajemstvím, že děti jsou všechno možné, jen ne pořádkumilovné. Jejich rodiče ovšem často mají tendence po nich uklízet, protože je to rychlejší i praktičtější. To je ale chyba. Stejně jako se děti potřebují naučit číst a psát, potřebují se také naučit udržovat pořádek. Zde je několik tipů, jak toho dosáhnout:

1. Model "napodobování rodičů" – uklízejte po sobě před svými dětmi, zpívejte si u toho nebo vyprávějte vtipy. Děti by měly pochopit, že úklid je nedílnou součástí našeho života a nemusí být nutně nudný.

2. Trvejte na tom, aby vaše děti ukládaly hračky na k tomu vyhrazená místa – plyšáky do postele, autíčka do police, knihy do knihovny atd.

3. Zapojte děti do úklidu. V ideálním případě jim najděte takovou práci, která je bude bavit a která jim bude dodávat pocit hrdosti. Rády něco čistí? Nechte je leštit váš starožitný nebo vintage nábytek. A klidně ať si k tomu pustí hlasitou hudbu...

4. Naučte děti pracovat rutinně. Určité věci by se měly vždy dělat ve stejném pořadí, přestože každý člen vaší rodiny může mít jiný úkol. Například po ukončení jídla nejprve vyhoďte případné zbytky jídla do koše, potom dejte talíře do myčky na nádobí (případně do dřezu) a nakonec umyjte stůl.

5. Pokud je to jen trochu možné, nepoužívejte metodu odměny a trestu.

Tento článek vznikl ve spolupráci s portálem homelove.cz, zaměřeným na orientální a vintage nábytek.

Související články

Další články