MasterChef Česko 2020 je sympaťák Roman Staša: Mrzutý start proměnil ve fenomenální jízdu k vítězství

Zdroj: TV Nova archiv
+ Dalších 7 fotografií
masterchef
Vítězem MasterChef Česko 2020 je Roman Staša! Dvaatřicetiletý kondiční trenér a bývalý juniorský hokejový reprezentant o pouhý jeden bod porazil Pavlínu Lubojatzky. Souboj dvou nejlepších kuchařů letošního MasterChefa byl do poslední chvíle vyrovnaný a Pavlína měla prakticky stejnou šanci na výhru jako Roman.

Rodák ze Zlína zariskoval a své tříchodové menu postavil na vzácné, ale velmi složité surovině - foie gras. Chvílemi to s ním však vypadalo bledě, například když se během přípravy hlavního chodu požárem připravil o oříškové máslo. Nakonec to ale byl dezert, který o vítězi rozhodl.

Roman Staša jako bývalý hokejista často celou svou účast v soutěži přirovnával právě k tomuto sportu. A nebylo tomu jinak ani bezprostředně po získání titulu nejlepšího amatérského kuchaře v reality show MasterChef Česko

"Mně se vždycky líbily okamžiky kluků, co vyhráli ten hokej. Oni nikdy nevědí, co mají říct. Já to mám úplně stejně. Já si prostě pořád přijdu jako obyčejnej týpek, kterej má rád grilování, a najednou jsem MasterChef,"prozradil Roman, který v první chvíli vůbec nechápal, co se právě stalo.

"Tahle soutěž mi popsala hodně stran v mojí životní knize, byl to fakt velkej zážitek, a jestli tohle někdo uslyší, tak ať do toho jde. Když jsem přišel, nepoznal jsem houbu od bedly, já jsem prostě jenom strašně chtěl," přiznává s pokorou vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní