Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Masakr z Facebooku! Hádejte na kolik přišlo zákazníka „omakání koziček“ nebo sáhnutí na „popelníček“ v pražském hampejzu 30. let!

Historie pražských hampejzů je bohatší, než by se mohlo zdát.
Zdroj: repro foto: Nevěstince a Nevěstky
+ Další fotografie

Díky knize Radima Kopáče a Josefa Schwarze Nevěstince a nevěstky, kolují aktuálně po Facebooku neuvěřitelné detaily z historie prostituce.

Nejstaršímu řemeslu na světě se v Praze dařilo odpradávna a prostitutky nabízely své náruče, kde se dalo.

Ve středověku patřily lehké holky stejně jako provozovatelé domů s červenou lucerničkou mezi lůzu. Níž už byli snad jen pohodní (pohodný neboli ras zabíjel a likvidoval zvířata) a kati.

Nejstarší písemné zmínky o hampejzech pocházejí až ze 14. století, odkdy se také traduje historie o lazebnici Václava IV., krásné Zuzaně. Ta panovníkovi údajně plnila nejen každé přání, které mu viděla na očích, ale prý mu pomohla i při útěku ze zajetí. A právě díky této ušlechtilé dívčině se na čas zlepšilo postavení jejích kolegyň.

Velký rozkvět přinesla nevěstincům doba renesance. V 18. století byl jedním z nejluxusnějších zařízení tohoto druhu například Bordel madam Flecklové v Kaprově ulici. Zde si přišli na své jak movitější mužští zákazníci, tak údajně i dámy, které zde za úplatu obšťastňovali svalnatí mladíci.

19. století přálo i studentům a chudším milovníkům, kteří si náklonnost dívek z ulice mohli dopřávat v hodinových hotelech. Nejfrekventovanější návštěvnost měl tehdy Hodinový hotel Ungelt, kde se údajně platila dvacka na hodinu a dvojice se zde střídaly jak na běžícím páse.

Po první světové válce byla prostituce jako živnost sice zakázána, ale vesele vzkvétala dál. Nejlépe se jí dařilo pod zástěrkou masérských salónů nebo lazebnictví.

Definitivně byly nevěstince zrušeny v roce 1922 aboličním zákonem. Ale rozhodně to neznamenalo, že úplně zanikly. Jen se prostitutky přesunuly z bordelů jinam a začaly pracovat „načerno“.

Služby, které svým zákazníkům nabízely ve 30. letech, nás rozhodně zaujaly!

Omakání koziček a sáhnutí na popelníček po pětikorunce, vzpřímení ohonu za sedm padesát… Pro štych obyčejný, zezadu a na zvláštní přání již musel zákazník sáhnout pro několik desetikorun!

Nejvíce se však platilo za štych na prsou a štych s asistencí druhé dámy. Marně si lámeme hlavu s tím, co tedy ve skutečnosti znamená rčení „nechat někoho ve štychu“!!!

Za zmínku stojí i fakt, že návštěva bordelu se tehdy nejvíce vyplatila vojákům a trampům, kteří měli slevu na všechny služby krásných 30 %!

Související články

Další články