Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Masakr v Paříži: Vrazi si dnešek nevybrali náhodně! Věděli, že obětí bude co nejvíc! Útok odsoudil celý civilizovaný svět!

Situace na místě pár minut po brutální střelbě.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Svět odsuzuje brutální útok na redakci satirického magazínu Charlie Hebdo

Dva, možná tři po zuby ozbrojení muži vnikli krátce po jedenácté do redakce a při střelbě a následném úniku zabili 12 lidí, mezi nimi dvě přední osobnosti listu Stéphane Charboniera (47) a Jeana Cabuta (76) a dva policisty.

Ze zveřejněného brutálního videa, které natočil novinář z protějšího domu, je zřejmé, že útočníci stříleli na útěku po každém, kdo se jim postavil do cesty. Po příchodu do sídla listu ale nejprve hledali právě šéfredaktora Charboniera a doyena redakce Cabuta.

Dnešek si útočníci nevybrali náhodou. V budově vydavatele probíhala porada redakce magazínu, na které museli být přítomni všichni zaměstnanci i externisté. Video, které natočil jeden z novinářů z protějšího domu, je tak brutální, že jej většina světových médií cenzuruje.

Útočníky hledá po Paříži přes tři tisíce policistů a jejich akci odsoudil celý civilizovaný svět. Kondolenci zaslal do Francie už i český prezident Miloš Jitrnice (70) a předseda vlády Bohuslav Sobotka

Související články

Další články

Nejnovější kauzy