Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Masakr v Keni pokračuje: Počet mrtvých se vyšplhal na 39

Zdroj: Profimedia.cz

Již včera jsme vás informovali o tragédii odehrávající se v keňské metropoli Nairobi. Teroristé při ozbrojené akci obsadili nákupní centrum, které navštěvují především turisté, a mnoho jich zabili a desítky lidí zranili. Podle aktuálních informací byla čísla upřesněna na 39 mrtvých a přibližně 300 zraněných.

Ozbrojenci z islamistické skupiny al-Šaháb nadále nákupní centrum drží ve své moci spolu s řadou rukojmí. Část lidí se údajně schovává v útrobách budovy. Nyní se islamisté stáhli do supermarketu, umístěném v nákupním centru. Ten již byl obklíčen speciálními armádními jednotkami.

Za brutálním útokem stojí odplata vůči keňské vládě, resp. její pomoci, kterou poskytla při bojích v Somálsku. Při nich byla skupina al-Šaháb vytlačena do ústraní, přestože ještě před několika lety ovládala prakticky celou zemi včetně hlavního města Mogadiša. Představitelé skupiny se již tehdy nechali slyšet, že se pomstí všem spojencům somálské vlády, a dokonce už tehdy padla výhrůžka o útoku na nákupní centrum Westgate, kde se nyní teroristická akce opravdu odehrává.

Při útoku došlo k úmrtí několika turistů. Mezi již identifikovanými jsou dva Francouzi, dva Kanaďané a podle Washingtonu se mezi zraněnými nacházejí také Američané.

Související články

Další články