Spisovatelka Radka Třeštíková a její manžel, fotograf Tomáš Třeštík jsou neodmyslitelné persony českého Facebooku. Ztělesňují totiž představy průměrných žen a matek v Česku. A jelikož se průměrným lidem nedějí v životě zázraky a neplní sny lusknutím prstu nebo sdílením či lajkováním statusů, potřebují vidět, že jejich sen žije někdo jiný, koho mohou bezmezně uctívat.

Značnou část fanouškovské základny Radky Třeštíkové tvoří nešťastné, umaštěné a životem zbídačené mámy. Ten zbytek followerů jsou trollové, kteří vyčkávají na další epický okamžik, kdy si matkami zbožňovaná Radka bude opět protiřečit, oni toho využijí a chudák Třeštíková to opět neunese jako minule.

No a ten zbytek lidí, kteří tuhle místy hysterickou matku sledují, jsou tiší pozorovatelé, kteří se nikdy nezapojují do žádné z konverzací. Anebo je tady poslední možnost. A to ta, že jste žena, jejíž sen je stát se další neohroženou Radkou Třeštíkovou, která i přes své nedozírné fňukání nakonec vše zvládne na jedničku a ještě u toho udělá kotrmelec dozadu.

Pokud má někdo přes čtyřicet tisíc fanoušků na sociálních sítích a dojde k prozření, že tato hranice sledujících ho opravňuje k tomu, aby pořádal semináře o tom, jak komunikovat na sociálních sítích, možná by on sám se měl umět na sociálních sítích chovat.

A Radka Třeštíková je přesně prototyp člověka, který sociální sítě nemá absolutně zvládnuté. Pokud téhle roztěkané spisovatelce nelezete do řitního otvoru jakýmkoliv způsobem, nemáte šanci. V jednu chvíli to vypadalo, že si Radka zablokovala celý svět na Facebooku, a to po aféře Mastercard.

Nejdříve to začalo podivnými, upocenými statusy, které neměly hlavu ani patu, hlavně že tam Raduš vždy narvala slovíčko Mastercard. A to se lidem přestalo líbit. Jenomže místo toho, aby se naše adorovaná matka matek nad tohle povznesla, začala kopat kolem sebe a v závěru vypadala jako neschopná hysterka, které když nelajkujete statusy a fotky, absolutně není schopna poprat se s pár negativními příspěvky.

Momentálně se zdá, že Třeštíková dělá, jako by se nic nestalo, žádná kauza neproběhla a dál jede to svoje. Opět už je to zase ta strašně free a cool máma, která popisuje, jak vlastně někdy naprosto nesnáší své děti, manžela, ukazuje ten smutný a těžký život mámy na mateřské a davy matek, dychtících byť po kousku jejího života, se mohou uklikat.

Celá facebooková tvorba Radky Třeštíkové je zkrátka takové navoněné pozlátko s nádechem drsnosti a úmornosti. Ona bude (ne)otřele dokumentovat těžký život mámy s dvěma dětmi, jak je vlastně všechno úplně na hovno, ostatní upocené matky budou přikyvovat, že to na hovno fakt je, a budou Radku zbožňovat, protože je fakt husté, že spisovatelka a manželka Tomáše Třeštíka má úplně stejné problémy s dětmi jako obyčejné matky.

A takhle budou žít šťastně až do doby, kdy padne Facebook. A chraň vás přísná ruka všech matek v Česku, aby vás někdy napadlo nesouhlasit s božskou Radkou!