Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

MAPA STRACHU: Bojíte se dovolené? Letos půjde o život snad i na tom Lipně!

Egypt, Turecko, Francie… Tam všude číhá terorismus.
Zdroj: oficiální zdroj / youtube.com
+ Další fotografie
Pokud plánujete dovolenou na Šumavě, tak tenhle článek číst nemusíte. Tam chytnete maximálně klíště. Pokud ale chcete jet do zahraničí, tak tohle varování číst musíte. Francie, Španělsko nebo Tunisko už nikdy nebudou tak bezpečné země, jakými byly dříve.

Ministerstvo zahraničí varuje občany před cestami do některých zemí. Resort nemůže Čechům zakázat jejich dovolenou, ale vyzývá občany, aby měli na paměti, že jejich dovolenou mohou výrazně ovlivnit teroristé.

Ještě přísnější varování vydala pro své občany vláda Velké Británie. Mezi země, kde reálně hrozí útoky džihádistických skupin, je počítáno nejen Tunisko, Maroko a Egypt, ale také Francie, Turecko nebo Španělsko.

Nejhorší situace je v Tunisku. Země se vzpamatovává z teroristického útoku, kdy na pláži v městě Sousse zemřelo 39 lidí. Jednalo se zejména o západní turisty. V místě prokazatelně operují skupiny napojené na Islámský stát. Turisté, kteří do země jedou, by se měli vyhnout místům, kde je velká koncentrace lidí (tržiště, autobusové zastávky).

Turecko je zatím stabilizovanou zemí. Nedoporučují se ale cesty k syrským hranicím. Tady už je cítit vliv islamistů. Stejně jako v případě Tuniska, i zde platí, že není dobré motat se v místech, kde je hlava na hlavě.

Situace v Egyptě se nemění už roky. Hotelové komplexy v turistickém ráji jsou bezpečné, mimo resort ale nejezděte! Hrozí únosy i násilné útoky. Turista není v bezpečí ani při prohlídce pyramid a chrámového komplexu.

Řecku zatím nehrozí útoky teroristických skupin, ale země je nad krachem. Nespoléhejte se na banky, vezměte si s sebou dostatečnou zásobu hotovosti.

Francii považuje české ministerstvo zahraničí za bezpečnou zemi. Velká Británie ale své obyvatele varovala, že v zemi galského kohouta operují teroristické skupiny.

Podobně je na tom Španělsko. Také zde je relativní klid, ale pronikají sem islamisté z Maroka anebo právě z Francie.

Problémy mohou turisté zažít také v Itálii nebo na Korsice. Na Korsice už dlouhodobě operují skupiny, které podněcují snahy o nezávislost tohoto ostrova.

Takže nám zase tak nějak zbyla možnost odjet k babičce na chalupu. Anebo to Chorvatsko.

Související články

Další články