Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Manželství pro všechny a adopce homosexuálními páry? Politici odpovídají na otázky prvovoličů

Manželství pro všechny a adopce homosexuálními páry? Politici odpovídají na otázky prvovoličů
Zdroj: pixabay
Volby 2021

Volby jsou již za dveřmi, ale někteří voliči stále nevědí, komu svůj hlas dát. Insider podcast si vymyslel projekt, který by pomohl při rozhodování prvovoličům a mladým lidem. Někteří z prvovoličů natočili otázky, které je nejvíce zajímají. Insider následně oslovit politiky, aby se k otázkám vyjádřili. Projektu, který vytvořil Jonáš Čumrik, se zúčastnili Vít Rakušan, Patrik Nacher, Matěj Stropnický, Mikuláš Ferjenčík, Jan Skopeček, Ivan Juchelka a Radim Ivan.

První otázka mladé dívky zněla? Jste pro manželství pro všechny? A jaký máte názor na adopci homosexuálními páry?

Mikuláš Ferjenčík (Piráti): Manželství pro všechny podporuji, stejně jako adopci dětí homosexuálními páry. Myslím si, že je pro děti lepší vyrůstat v milující rodině než v ústavu. Láska si nevybírá.

Jan Skopeček (SPOLU): Já jsem proto, aby manželství zůstalo svazkem muže a ženy. Je to tradiční instituce, kterou stát chrání dva mladé lidi, kteří se rozhodli založit rodinu a vychovávat děti. Nicméně jsem proto, aby stát co nejvíce zjednodušil život stejnopohlavním párům, ať už se to týká získávání zdravotních informací jeden pro druhého nebo dětí, to se může udělat změnou občanského zákoníku.

Co se týče adopce homosexuálních párů, tak s ní nesouhlasím, protože podle mého názoru příroda chtěla, aby děti měli muž a žena a každé dítě by mělo mít tatínka a maminku.

Předvolební rozhovory eXtra.cz

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které proběhnou 8. a 9. října 2021, rozhodnou o směřování naší země v dalších čtyřech letech. Předvolební kampaně vstoupily do horké fáze - vládnoucí strana chce za Česko bojovat do roztrhání těla, opozice mluví o zemi zdevastované předchozím vládnutím ANO. Redakce eXtra.cz před volbami připravila sérii rozhovorů s lídry jednotlivých stran i výraznými osobnostmi politické scény.

LÍDŘI POLITICKÝCH STRAN

Andrej Babiš (ANO): Útoky vůči Pirátům mi vyčítají i kolegové

Ivan Bartoš (Piráti): Babiš hraje o všechno, může skončit za mřížemi!

Vít Rakušan (STAN): Nepanikaříme. Věřím, že volby vyhrajeme, říká suverénně

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Deficit rozpočtu je šílený, budou to platit ještě naše vnoučata

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09): O spolupráci s ANO bychom neuvažovali ani bez Babiše

OSOBNOSTI POLITICKÉ SCÉNY

Miroslav Kalousek: Letos je poslední možnost, jak něco změnit, jinak babišismus nevymýtíme

Miroslava Němcová: Komunikace Hradu je otřesná, Zemana drží ve funkci ješitnost a touha po pomstě

Jana Černochová: Vojenský zásah v Afghánistánu by byla chyba. Tyhle země budeme potřebovat

Jan Skopeček: Návrh rozpočtu je nemyslitelný, Schillerová se chová jako účetní

Alena Schillerová: Babišovi věřím. Úřady prověří, zda porušil zákon

Jana Maláčová: S Babišem máme podobné charaktery

Petr Pavel: Politici v současné kampani nenabízí řešení současných problémů

Matěj Stropnický (ČSSD): V zásadě jsem pro obojí, ale není to ta nejdůležitější otázka na planetě. Když se to položí na stůl, budu hlasovat pro.

Patrik Nacher (ANO): Od počátku konzistentně podporuju narovnání veškerých práv, ale tak, aby se to nejmenovalo manželství. Ten důvod je jasný, v dnešní době, kdy se všechno relativizuje včetně toho, jestli muž je mužem, žena ženou, tak to je další část do té mozaiky, s kterou já nesouhlasím.

Pokud jde o výchovu dětí, tak je samozřejmě lepší, aby vyrůstali v láskyplném prostředí než v ústavu.

Vít Rakušan (PIRSTAN): Já sám podporuji zákon manželství pro všechny a sám jsem ho předkládal ve Sněmovně, bohužel takhle Sněmovna se bála rozhodnout. Já doufám, že ta nová bude o něco lepší. Vůbec nechápu, proč by v 21. století měla mít jedna skupina obyvatel více práv než jiná, jenom protože se narodila s nějakou sexuální orientací. To je přeci nesmysl, který nepatří do moderní liberální doby.

Právo na adopci? Tak ty děti, které jsou třeba v ústavní péči těm je vlastně jedno jestli je to stejnopohlavní pár nebo je to maminka s tatínkem. Jde přeci o to, aby tam byla láska, pohoda a péče. Aby v takové rodině mohli vyrůst ve šťastné lidi a to si myslím, že je přeci taky něco absolutně přirozeného, co bychom neměli rozporovat. Budu se snažit tento zákon prosadit.

Radim Ivan (SPOLU): Já bych určitě byl pro manželství pro všechny. Myslím si, že už jsme se jako společnost dostali daleko a že bychom to měli přijmout. Jsem rozhodně i pro adopce, protože si myslím, že je cokoliv lepší, než když je dítě v dětském domově. A pro nás pravicové politiky to má i jednu další výhodu a to sice, že to bude finančně výhodnější.

Aleš Juchelka (ANO): Jsem liberální demokrat. A liberální demokracie je postavena na právech jednotlivce, proto bychom to právo měli co nejvíce zevšeobecňovat, aby každý měl tu jistotu a bezpečí, že se může v tom právu domoci spravedlnosti.

Pokud budeme upřednostňovat nebo upozaďovat tady ta práva například kvůli různým menšinám nebo na základě identity, rasy, pohlaví anebo genderu, tak v tom uděláme pouze a jedině zmatek. Byli jsme toho svědky před sedmdesáti lety, kdy například árijská rasa byla upřednostňována a lidé s Downovým syndromem nebo Židé byli upozaďováni. Nevracejme se k tomu zpátky.

My hájíme práva jednotlivců, to znamená i práva dětí. A každé dítě by mělo mít právo na to znát své biologické rodiče, maminku a tatínka. Žijme s tím, co nám bylo dáno do vínku, to je moc důležité a respektujme a tolerujme to, co bylo dáno do vínku jiným.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy