Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Maminka dala fotku svého nemocného syna na internet: Po roce zjistila něco, co jí zlomilo srdce!

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
O tom, jak dokáže být internet krutý, se nedobrovolně na vlastní kůži přesvědčila blogerka AliceAnn. Ta v rámci svého článku psala o svém postiženém synovi. Pak ale zjistila, co internetoví trollové provedli s jeho fotkou.

AliceAnn chtěla dokázat, že i postižené děti si můžou užívat života stejně jako jejich zdraví vrstevníci. A pak v rámci svého článku vydala fotku svého syna Jamesona, který si hraje na louce a pusu má špinavou od čokolády. Jejímu synovi byly tehdy čtyři roky a prostě si vychutnával léto stejně jako jiné děti.

"Jeho fotka začala kolovat po internetu. Jenomže s koláží. Někdo k němu ke srovnání přidal fotku mopse a udělal z toho tzv. meme. Není v mých silách zjistit, kdo to kdy udělal. Ale snažila jsem se nahlašovat každý takový příspěvek a postupně tu fotku mazat. Což znamená nahlásit i stovky fotek, než se konečně dostane ke zdroji stránek, kde byla otištěna," říká Alice.

"Navíc byl ten snímek ukraden z mého článku," dodává právem naštvaná maminka. Za ty měsíce snažení ale zjistila, že je to mravenčí práce a fotka se kdykoliv může objevit znovu a být opět sdílena. A tak se rozhodla více mluvit o tom, co jejímu chlapečkovi je.

Jameson trpí Pfeifferovým syndromem Jedná se o genetické onemocnění, které je vrozené. Můžou za něj genetické mutace. Ty narušují vývoj kostní dřeně. Nemoc je neléčitelná, lze však ulevit od některých důsledků nemoci.

Takto postižení lidé mají předčasně srostlé lebeční kosti, hlava tedy bývá menší, nesymetrická. Oční jamky jsou daleko od sebe, což způsobuje vypoulenost očí. Čelisti jsou krátké a propadlé. Nemocní mívají problémy se zuby a sluchem. Často mají také různé deformace končetin, například srostlé prsty.

Alice se o nemoci snaží mluvit častěji a doufá, že lidé přestanou být tak krutí.

Související články

Další články