Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Máme pro vás zaručený recept na slávu a úspěch: Vstávejte brzy!

Taky si občas rádi přispíte? Po přečtení tohoto článku s tím možná
přestanete…

Ranní ptáče dál doskáče, říkávaly už naše babičky. A měly naprostou pravdu. Jak totiž různé výzkumy ukázaly, lidé jsou ráno aktivnější a mají více energie. Nemálo generálních ředitelů velkých a úspěšných společností vstává každý den v 6 hodin. Nejenže to má pozitivní vliv na kvalitu jejich spánku, ale podle jejich vlastních slov se cítí být i šťastnější.

Problém je samozřejmě v tom, že pro většinu z nás jde o představu navýsost děsivou. Ne nadarmo patří budík k těm nejnenáviděnějším přístrojům v domácnosti – a ne nadarmo je jednoznačně nejoblíbenějším kusem nábytku postel. Navíc si rádi užíváme nočního života. Mnoho jedinců se tak slávy a úspěchu raději vzdá, než by si dobrovolně šli lehnout o pár hodin dřív.

Navzdory tomu však najdete celou řadu celebrit, které pravidelně vstávaly (a vstávají) ještě před šestou. Například Anna Wintour (šéfredaktorka známého módního magazínu Vogue) už v 5:45 hraje tenis. „Železné lady“ Margaret Thatcher stačily pouhé čtyři hodiny spánku denně. Tim Armostrong (generální ředitel společnosti AOL) se probouzí krátce po páté hodině a nejkrásnější žena světa Gwyneth Paltrow vstává dokonce v 4:30.

Je ovšem nutno dodat, že potřeba spánku je individuální. Někomu bohatě stačí 4–5 hodin, zatímco jiný vyžaduje minimálně 9 hodin. A v kolik hodin musíte vstát vy, abyste si připadali plní energie?

Související články

Další články