Česko zasáhla obrovská tragédie. Smrt modelky Kateřiny Netolické (†26) zatím obestírá velké tajemství. Údajně trpěla sebepoškozováním a epilepsií a nebyla na tom psychicky úplně dobře. Příčinu smrti určí až pitva.

Netolická měla před sebou skvělou budoucnost. Před deseti lety vyhrála prestižní soutěž Top modelka nového tisíciletí a její kariéra dostala ten správný spád. Po roce se objevila na titulní straně několika prestižních módních magazínů, předváděla v New Yorku. Zde také dostala svou první kampaň pro kosmetickou značku L'Oréal. Ještě v tom samém roce odletěla na Havaj, kde fotila s uznávaným fotografem Brucem Weberem.

Fotila titulku pro českou Dolce Vitu, předváděla v Německu pro značku Hugo Boss, v Londýně fotila pro V magazín. Po návratu do Evropy nafotila dvacetistránkový editoriál pro italský magazín Marie Claire, objevila se v celosvětové kampani Club Monaco. V červnu v Argentině natočila reklamní spot pro nový produkt značky L'Oréal.

Netolickou si vybral módní gigant H&M, aby reprezentovala kolekci Jaro/Léto 2007. Kráska se objevila na mnoha titulkách evropských zemí, jako např. Švédsko, Španělsko, Itálie. V Japonsku nafotila kampaň pro Madame Figaro. V té době patřila mezi jedny z našich nejvyhledávanějších modelek.

Přítelkyně hokejisty Jakuba Petružálka (29) byla nalezena v neděli v litvínovském bytě, kde ji našel její bratr.