Minulý týden se v Bangladéši narodilo dítě, které se ovšem od těch ostatních velmi liší. Jeho obličej nepřipomíná novorozeně, nýbrž starého muže.

Čerstvě narozené dítě totiž trpí progerií, tedy nemocí, která způsobuje předčasný a urychlený rozvoj stařeckého vzhledu a nemocí spojených se stářím.

„Dítě vůbec nevypadá jako novorozenec. Vykazuje nápadné stařecké znaky, jako je nadměrné množství vrásek a drsná struktura kůže,“ řekl jeho ošetřující lékař. Kromě toho, že má miminko na obličeji vrásky jako nějaký devadesátiletý stařík, tak jeho tělíčko pokrývá husté ochlupení. Hlavně tedy na zádech.

Lékaři prozatím rodiče malého chlapce ujistili, že jeho zdravotní stav je v pořádku. Pokud ovšem lékaři nemoc potvrdí, obávají se, že se chlapec nedožije ani puberty. Lidé, kteří trpí progerií, se totiž většinou dožívají maximálně věku 13 let.

Ale i přes těžkou synovu nemoc mají rodiče ze svého dítěte radost. „Jsme šťastní, že našeho zázračného syna přivítáme do rodiny. Nezáleží na tom, jak vypadá, budeme ho akceptovat takového, jaký je,“ uvedl chlapcův otec zahraničním médiím.